Oba týmy pálily do vlastní brány. Příbramští ale trefovali i správný cíl a Opavu porazili

Čtyři branky nabídla předehrávka 27. kola mezi Příbramí a Opavou. Souboj dvou celků z dolní poloviny tabulky vyzněl lépe pro domácí, kteří vyhráli 3:1. Dvě ze čtyř branek přitom spadají do kategorie vlastních.

Nemusely hrát týmy z předních příček a stejně si fanoušci přišli na své. Na Litavce chtěli odčinit podzimní pětibrankový debakl, který si přivezli z Opavy, a svůj cíl začali naplňovat krátce před přestávkou, kdy centr Nového zužitkoval Mingazov.

Ten samý hráč přidal pár minut po návratu ze šatny druhou branku, nicméně asistent rozhodčího neměl pro jeho počínání pochopení a odmával ofsajd. Ten ale podle opakovaných záběrů nebyl, což ale nemuselo Příbramské tolik mrzet, protože jen o chvilku později skóroval Fantiš. Tentokrát už uznání branky nic a nikdo nezabránil.

Jenže místo aby Středočeši v klidu dokráčeli k vítězství, sami si zápas zkomplikovali, a to už o čtyři minuty později. Míč si totiž po rohovém kopu srazil do vlastní sítě Kingue a snížil na 1:2 z pohledu Opavy.

Její hráči však patrně nechtěli zůstat pozadu a ukázali, že i oni mají v repertoáru vlastní góly. Jen o pár desítek vteřin později poslal míč do vlastní sítě Helebrand a rozdíl byl opět dvoubrankový. Tenhle výsledek zůstal i přes šance na obou stranách i po závěrečném hvizdu hlavního sudího a tři body tak zůstávají v Příbrami.