Liberec přetlačil ve druhé lize tápající Žižkov i díky třem penaltám během 30 minut

V Turnově na sebe na sebe přátelsky narazily osmý tým první ligy Slovan Liberec a šestnáctý celek druhé nejvyšší soutěže Viktoria Žižkov, která si chtěla vylepšit náladu po blamáži s Brnem a těsné domácí prohře s Ústím.

Nakonec se tak však nestalo. Přípravné utkání totiž ovládl podještědský favorit, ovšem pomohly mu k tomu hned tři pokutové kopy během prvního dějství, což se příliš časo nestává.

Dvě z nich proměnil Roman Potočný, tu poslední pak Pešek, s tím, že čtvrté trefy dosáhl Yu. V barvách pražského mužstva, které čeká na konci března výjezd na půdu Znojma, se gólově prosadili Súkenník, Zeman a Bazal.

Co se týče Slovanu, podle očekávání dal kouč Zsolt Hornyák šanci hráčům, kteří pravidelně nenastupují. Navíc se v sestavě o delší době objevili dříve zranění zadáci Daniel Köstl a Karel Knejzlík.

A co reakce poražených? "Diváci viděli rozhodně nadstandardní přátelský zápas s kuriózními třemi penaltami proti nám. Kdyby rozhodčí drželi podobný trend i na druhé straně, museli bychom kopat za ruku ve druhém poločase taky jednu. Hodnotím pozitivně, že se mančaft i za stavu 1:4 dál rval o lepší výsledek, nakonec jsme Liberci pěkně zatápěli. Zápasu by slušela remiza," uvedl po závěrečném hvizdu kouč pražského mužstva Miloš Sazima.

Příprava:

FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov 4:3 (3:1)
Branky: 3. a 32. Potočný (obě z pen.), 33. Pešek (pen.), 49. Yu - 20. Súkenník , 50. Zeman, 83. Bazal. Rozhodčí: Klíma - Pospíšil, Novák. Diváci: 200.

FC Slovan Liberec: Nguyen (46. Vliegen) - Koscelník (46. Mikula), Vuklišević, Köstl, Knejzlík - Potočný (46. Gembický), Mara, Pešek (46. Lehoczki), Nešický (46. Yu), Malinský - Musa (46. Pázler)

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš (46. Soukup) - Burda, Opluštil, Šustr, Žežulka - Muleme, Súkenník (46. Kubala), Antl (46. Zeman), Tusjak (46. Bazal) - Hejný (73. Kaisler), Baďura (46. Vrána).