Dvě penalty proti Olomouci zajistily Spartě tři body, Zlín prohrál v Liberci

V sobotu pokračuje nejvyšší česká liga hned čtyřmi zápasy. Na programu je zápas Mladé Boleslavi v Ostravě proti Baníku, utkání Liberce a Zlína, vzájemné střetnutí Slovácka a Jablonce a také šlágr dne - duel Sparty se Sigmou Olomouc.

Baník šel do vedení už po čtyřech minutách, když se trefil obránce Václav Procházka. Ostravští ale vedení až do poločasu nevydrželi a před přestávkou skóre srovnal mladoboleslavský Muris Mešanovič. Ve druhé půli už branka nepadla a pátý Baník tak má na sedmou Mladou Boleslav pětibodový náskok.

Zlín se po nepovedeném startu jara dostal do formy, to však v Liberci nepotvrdil. Svěřenci Romana Pivarníka inkasovali ve 22. minutě z kopačky bývalého střelce Lazia Řím Libora Kozáka a ačkoliv se pokoušeli o vyrovnání, tak branka nepadla a Zlín po dvou výhrách ze severu Čech odjíždí s prázdnou.

Slovácko, které se pohybuje na hranici skupiny o udržení a o evropské poháry, doma přivítalo ve formě hrající Jablonec, který okupuje čtvrtou příčku v tabulce a vše nasvědčuje tomu, že po základní části ligy bude hrát ve skupině o titul. Tým z Uherského Hradiště doma uhrál cennou remízu 0:0, ačkoliv byli hosté aktivnější.

Sigma Olomouc šla do vedení na Letné před koncem prvního poločasu, kdy padla branka z kopačky Falty. Sparta se vyrovnání dočkala až v 72. minutě, kdy penaltu proměnil Guelor Kanga. Jenže o pět minut později byla nařízena druhá jedenáctka a ani z ní se Kanga nemýlil, navíc byl poté vyloučen olomoucký Nešpor a Sigma už vyrovnat nedokázala, Sparta tak v létě zůstává stoprocentní.

Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 4. Procházka – 43. Mešanović
Žluté karty: 45+2. Diop – 8. Jugas, 29. Hájek, 41. Přikryl, 52. Komličenko, 81. Hubínek, 90. Mašek
Domácí: Laštůvka – Procházka, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý, Kuzmanović (61. Granečný) – Diop, Šašinka (78. Holzer), trenér: Páník
Hosté: Šeda – Křapka (33. Mešanović), Hájek, Jugas, Fulnek – Takács, Hubínek – Ladra (79. Mašek), Matějovský (89. Tatajev), Přikryl – Komličenko, trenér: Weber
Diváci: 10 593
Rozhodčí: Berka – Kříž, Kubr

Slovan Liberec - Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 22. Kozák
Žluté karty: 8. Mara, 79. Nešický - 67. Bartošák
Domácí: Nguyen – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Hybš – Potočný (66. Koscelník), Oscar, Mara (58. Nešický), Pešek (81. Malinský) – Breite – Kozák, trenér: Hornyák
Hosté: Rakovan – Holík, Buchta, Hlinka, Bačo, Bartošák (83. Vyhnal)– Čanturišvili (66. Jakubov), Hronek, Podio, Džafić (46. Matejov) – Poznar, trenér: Pivarník
Diváci: 3 348
Rozhodčí: Královec – Hájek, Poživil

Slovácko - Jablonec 0:0 (0:0)

Žluté karty: 30. Kalabiška, 33. Navrátil - 56. Hovorka, 88. Hrubý
Domácí: Trmal – Šimko, Kadlec, Hofmann, Reinberk – Daníček, Sadílek (66. Havlík) – Diviš (86. Juroška), Navrátil, Kalabiška – Zajíc (76. Hološko), trenér: Svědík
Hosté: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Acosta (64. Kratochvíl), Trávník (81. Jovović), Považanec, Vatajelu (90+1. Kubista) – Doležal, trenér: Rada
Diváci: 3 786
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitne

Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:1 (0:1)

Branky: 72. (pen.) a 77. (pen.) Kanga - 44. Falta
Žluté karty: 26. Frýdek, 27. Costa, 77. Štětina, 90+3. Kanga - 15. Houska, 20. Sladký, 72. Beneš, 76. a 79. Nešpor, 79. Plšek
Červená karta: 79. Nešpor (Sigma Olomouc)
Domácí: Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Hanousek – Frýdek, Sáček (59. Hašek) – Hložek, Kanga, Karlsson (82. Zahustel) – Tetteh (88. Pulkrab), trenér: Ščasný
Hosté: Buchta – Sladký (85. Yunis), Jemelka, Beneš, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Plšek (85. Dvořák), Houska, Falta (87. Lalkovič) – Nešpor, trenér: Jílek
Diváci: 11 307
Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Fišer