Slavia vede ligu už o šest bodů! Sešívaní porazili Baník, dvakrát v jejich prospěch rozhodlo video

V neděli byl na programu nejvyšší české ligy jediný zápas. Lídr soutěže, Slavia Praha, doma přivítala ostravský Baník a jednalo se tak o malé pražsko-ostravské derby.

Slavia využila ztrátu Plzně a stále vede ligu, nyní o pohodlných šest bodů. Lídra tabulky poslal do vedení v 18. minutě kapitán Milan Škoda. Na začátku druhé půle se sešívaní dožadovali faulu ve vápně a rozhodovat musel videorozhodčí, který nařídil penaltu. Jenže nejlepší střelec týmu Miroslav Stoch penaltu neproměnil! Rozhodčí chvíli poté nachvíli musel dokonce přerušit hru.

Útočník Lukáš Masopust nahradil v 69. minutě na hřišti Balutu a už o minutu později vstřelil branku. Jenže i jeho gól muselo video potvrdit, VAR ale nakonec rozhodl opět ve prospěch sešívaných a Slavia tak vedla 2:0. Tento výsledek vydržel až do 90+3. minuty, kdy po rohovém kopu Michal Frydrych stanovil skóre 3:0. Jenže ani to nebyl konečný výsledek. Poslední branku sešívaných vstřelil až v sedmé minutě nastavení Mick van Buren.

Po 24 odehraných kolech má Slavia na svém kontě 61 bodů a na druhou Plzeň má tedy pohodlný náskok. Svěřenci Jindřicha Trpišovského se za týden utkají venku s Příbramí, Baník pak přivítá Mladou Boleslav.

Fortuna Liga, 24. kolo:

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 18. Škoda, 70. Masopust, 90+3. Frydrych, 90+7. van Buren
Neproměněná penalta: 52. Stoch (Slavia Praha)
Žluté karty: 33. Souček, 59. Frydrych - 5. Diop, 53. Mešaninov, 83. Jánoš
Domácí: Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Baluta (69. Masopust), Stoch (90+1. Král), Olayinka – Škoda (78. van Buren), trenér: Trpišovský
Hosté: Laštůvka – Pazdera (17. Mešaninov), Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Šindelář, Granečný (76. Holzer) – Baroš (72. Kuzmanović), Diop, trenér: Páník
Diváci: 14 126
Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Dresler