Slavia vyrabovala Ďolíček, Teplice si doma poradily s Opavou

Nedělní odpoledne nabídlo pokračování české nejvyšší soutěže. V Ďolíčku byli fanoušci svědky dalšího pražského derby, které nakonec dopadlo lépe pro hosty. Slavia tak udržela svůj tříbrankový náskok na druhou Plzeň. Teplice doma přivítaly Opavu a nakonec domácí prostředí uhájily, když soupeře udolaly 3:2.

Skóre v Praze otevřel z pokutového kopu český reprezentační záložník Tomáš Souček. Již proti Teplicím dokázal, že si na penalty věří a potvrdil to i v Ďolíčku. Domácí brankář Fryšták sice vystihl směr, ale na prudkou střelu nedosáhl. V nastavení prvního poločasu pak náskok navýšil Milan Škoda, kterému poslal parádní centr Coufal. Po změně stran pak upravil na konečných 3:0 Hušbauer.

O branky nebyla nouze na Stínadlech. Domácí poslal do vedení již v osmé minutě Hora z pokutového kopu. Náskok pojistil stejný hráč po přihrávce Jana Kroba, ale hosté stihli v samotném závěru první půle snížit zásluhou Žídka. Ve druhém poločase po hrubé chybě Zavadila neměl Kuchta problém překonat brankáře Šroma. Naději pro Opavu vykřesal ještě v závěru Juřena, ale nikdo další jej střelecky nenásledoval.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:3 (0:2)
Branky: 26. Souček z pen., 45.+3 Škoda, 78. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Krch, Vacek - Škoda, Hušbauer. Diváci:
Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Hůlka, Krch - F. Hašek (71. Marhún), Ljovin, Vacek, Bartek - Reiter (75. Záviška), Puškáč (75. Vodháněl), Vaníček. Trenér: M. Hašek.
Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král (82. Traore) - Masopust (65. Zmrhal), Hušbauer, Stoch - Škoda (76. Olayinka). Trenér: Trpišovský

FK Teplice - SFC Opava 3:2 (2:1)
Branky: 8. z pen. a 36. Hora, 84. Kuchta - 44. Žídek, 88. Juřena. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač - Helebrand. Diváci: 2891.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob - Hora, Ljevakovič (73. Hošek), Kučera, Moulis - Jindráček (67. Trubač), Žitný (55. Kuchta). Trenér: Hejkal.
Opava: Šrom - Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek - Jurečka, Zavadil, Janetzký, Řezníček (78. Juřena), Stáňa (58. Zapalač) - Smola. Trenér: Kopecký.