Sorry, takhle nechci vyhrávat, omlouval se Guardiola po vítězství City. Proč nebylo na Swansea video?

Manchester City vyhrál ve čtvrtfinále FA Cupu na hřišti Swansea 3:2, po zápase ale na vítězství zůstala pachuť z rozhodujícího gólu. Manažer City Pep Guardiola se dokonce za situaci ze závěru utkání omlouval.

Schylovalo se k velkému překvapení. Swansea vedla ještě dvacet minut před koncem nad Manchesterem City 2:0, když se o dvoubrankový náskok ještě během první pětačtyřicetiminutovky postarali Grimes a Celina.

Jenže hráči „Citizens“ se v závěru nadechli k velkému obratu. Nejprve Silva snížil a deset minut před koncem se k hostům přiklonilo i štěstí, když si míč po neúspěšné exekuci pokutového kopu v podání Agüera srazil do vlastní brány gólman Swansea Nordfeldt.

Nejvíce vášní ale vzbudila situace z 89. minut, kdy Agüero definitivně dokonal obrat Manchesteru. To samo o sobě by ještě nevyvolalo tolik emocí, kdyby se argentinský útočník nenacházel v okamžiku přihrávky v poměrně jasném ofsajdovém postavení.

Jenže smůla, video k dispozici na zápase nebylo a ani hlavní, ani pomezní rozhodčí proti brance nic nenamítali.

Situace se ale nelíbila dokonce ani manažerovi vítězného celku Pepu Guardiolovi. „Musíte se zeptat autorit, proč tu není video. Všude kolem je, ale tady ne,“ pokrčil rameny ve vyjádření pro britská média. „Mrzí mě to. Nerad vyhrávám zápasy po špatných rozhodnutích,“ měl z výhry smíšené pocity.

Videorozhodčí přitom na dalších stadionech, kde se čtvrtfinále FA Cupu konalo, byl. Podle mluvčího klubu Swansea oznámila fotbalová asociace, že právě na stadionu Liberty nebude. „Je to trochu divné, když tu je umístěna veškerá technologie tak, aby vyhovovala,“ podivoval se zástupce poraženého celku. Fotbalová asociace jej však chtěla použít pouze na stadionech Premier League.