Zidanovi druhý debut vyšel a Real vyhrál 2:0, Citizens senzačně otočili zápas se Swansea

V polovině března, před reprezentační pauzou, jsou o víkendu na programu velmi zajímavé zápasy. Celý svět čeká hlavně na druhý debut Zinedina Zidana na lavičce Realu Madrid. V páteční předehrávce i v sobotu mají ale na programu svůj zápas i jiné velké týmy, dva giganti z Manchesteru, Atletico Madrid, Borussia Dortmund či AS Řím.

Bournemouth doma remizoval s Newcastlem United 2:2. O vítězství Leicesteru nad Burnley rozhodl až v 90. minutě kapitán Lišek Wes Morgan. Přestřelka mezi West Hamem a Huddersfieldem skončila lépe pro West Ham především díky Javierovi "Chicharitovi" Hernandézovi, který v 84. minutě vyrovnal na 3:3 a v nastavení zaznamenal vítěznou branku na 4:3.

Watford v rámci duelu mužstev z Premier League porazil Crystal Palace a postoupil do semifinále FA Cupu. Manchester City sice se Swansea prohrával 0:2, po senzačním obratu však utkání otočil a vyhrál 3:2. Skóroval Bernardo Silva a Sergio Agüero, nešťastnou nevlastní branku pak přidal Nordfeldt z West Hamu po neproměněné penaltě Agüera. I druhý tým z Manchesteru prohrával 0:2, měl ovšem méně času na obrat a narozdíl od Citizens se Rudým ďáblům podařilo pouze snížit, proto tým Ole Gunnara Solskjaera s Wolverhamptonem prohrál 1:2 a ve FA Cupu končí. Kontaktní branku zaznamenal Marcus Rashford.

Utkání San Sebastianu v předehrávce před víkendem proti Levante měly na starosti dvě bývalé hvězdy z velkoklubů - Adnan Januzaj z Manchesteru United a Borja Mayoral z Realu Madrid. Oba zaznamenali jednu branku a Real Sociedad tak s Levante uhrál výsledek 1:1. Huesca doma nestačila na černého koně soutěže Alaves a podlehla mu 1:3. Real Madrid pod staronovým trenérem Zinedinem Zidanem porazil Celtu Vigo 2:0, skóre otevřel Isco a na konečných 2:0 poté výsledek stanovil Gareth Bale. Atletico Madrid po vyřazení z Ligy mistrů potvrdilo špatnou formu a v Bilbau prohrálo 0:2. Portu poté zajistil Gironě dvěma brankami tři body na hřišti Leganes.

Brzké branky Pley a Grifa v gólovou přestřelku nevyústily a Gladbach doma v pátek remizoval s Freiburgem 1:1. Augsburg senzačně otočil setkání s Hannoverem a zvítězil 3:1. Timo Werner jedinou brankou v zápase rozhodl o výhře Lipska nad Schalke. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem remizoval ve Stuttgartu 1:1, za hosty se trefil Andrej Kramarič. Hattrickem se blýskl Wout Weghorst, jenž Wolfsburgu zajistil vítězství 5:2 nad Düsseldorfem. Borussia Dortmund úspěšně otočila zápas v Berlíně s Herthou. Domácí sice vedli 2:1, Dortmund ale vyrovnal na 2:2 a vítěznou trefu přidal až ve druhé minutě nastavení kapitán Včel Marco Reus. Ke konci utkání byli navíc vyloučeni dva domácí hráči.

Cagliari na úvod kola překvapilo Fiorentinu a vyhrálo 2:1, za hosty až ke konci snižoval Chiesa, k bodům to však nevedlo. V utkání Sassuola a Sampdorie padlo neskutečných osm branek. Janovský tým zvítězil 5:3, mezi střelce se zapsal i hvězdný Fabio Quagliarella. AS Řím i s Patrikem Schickem, kterého si oblíbil nový trenér Ranieri, v základní sestavě, podlehl SPAL 1:2. Jedinou branku Vlků vsítil z penalty Diego Perotti, Schick však odehrál celých 90 minut. Divoký zápas mezi Turínem a Boloňou dopadl lépe pro hosty, kteří vyhráli 3:2.

V páteční předehrávce Monako zvítězilo nad Lille až díky gólu v poslední minutě. Toulouse podobně gólem až z 89. minuty uhrálo remízu v Nice. Saint-Etienne poté rozdrtilo Caen a zvítězilo 5:0. Lopez z Angers měl jedinečnou šanci strhnout tři body na svou stranu, neproměnil však v závěru utkání penaltu a zrodila se tak bezbranková remíza. Nimes zachraňovaly remízu se Štrasburkem až ke konci a konečné skóre bylo 2:2. Vítězství Guingampu nad Dijonem zajistil přesnou penaltou Blas v 86. minutě.

Anglická Premier League, 31. kolo:

Bournemouth - Newcastle United 2:2 (0:1)
Branky: 48. (pen.), 81. King - 45+5. Rondon, 90+4. Ritchie

Burnley - Leicester 1:2 (1:1)
Branky: 38. McNeil - 33. Maddison, 90. Morgan
Červená karta: 4. Maguire (Leicester)

West Ham United - Huddersfield 4:3 (1:2)
Branky: 15. Noble (pen.), 75. Ogbonna, 84. a 90+1. Chicharito - 17. Bacuna, 30. a 65. Ahearne-Grant

Anglický FA Cup, čtvrtfinále:

Watford - Crystal Palace 2:1 (1:0)
Branky: 27. Capoue, 79. Gray - 62. Batshuayi
Postupuje Watford.

Swansea - Manchester City 2:3 (2:0)
Branky: 20. Grimes (pen.), 29. Celina - 69. B. Silva, 78. Nordfeldt (vl.), 88. Agüero
Neproměněná penalta: 78. Agüero (Manchester City)
Postupuje Manchester City.

Wolverhampton - Manchester United 2:1 (0:0)

Branky: 62. Isco, 77. Bale

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 2:0 (0:0)
Branky: 73. Williams, 85. Kodro

Leganes - Girona 0:2 (0:2)
Branky: 13. a 22. Portu

NĚMECKÁ BUNDESLIGA, 26. KOLO:

Borussia Mönchengladbach - Freiburg 1:1 (1:1)

Branky: 34. Mehmedi, 54., 59. a 88. Weghorst, 57. Knoche - 30. Ayhan, 65. Raman

Hertha Berlín - Borussia Dortmund 2:3 (2:1)
Branky: 4. a 35. (pen.) Kalou - 14. Delaney, 47. Zagadou, 90+2. Reus
Červené karty: 85. Torunarigha, 90+5. Ibiševič (oba Hertha Berlín)

ITALSKÁ SERIE A, 28. KOLO:

Cagliari - Fiorentina 2:1 (0:0)
Branky: 52. Pedro, 66. Ceppitelli - 88. Chiesa

Sassuolo - Sampdoria 3:5 (1:3)
Branky: 38. Boga, 63. Duncan, 90+2. Babacar - 15. Defrel, 36. Quagliarella, 39. Linetty, 46. Praet, 72. Gabbiadini

S.P.A.L. - AS Řím 2:1 (1:0)
Branky: 22. Fares, 60. Petagna (pen.) - 53. Perotti (pen.)

FC Turín - Bologna 2:3 (1:2)
Branky: 6. Pulgar (vl.), 89. Izzo - 29. Poli, 34. Pulgar (pen.), 64. Orsolini
Červené karty: 90+2. Aina - 88. Lyanco