Plzeň v Teplicích minimalizovala šanci na titul, Strakovi debut v Karviné nevyšel

V pátek byly v rámci předehrávky na programu rovnou dvě utkání. Náladu si měla po debaklu na Spartě napravit Viktoria Plzeň v Teplicích, Karviná se zase po angažování trenéra Františka Straky pokoušela zvítězit na Dukle.

Slavia po postupu do čtvrtfinále Evropské ligy má další důvod k radosti. Druhá Plzeň se jí totiž v případě, že sešívaní o víkendu vyhrají, vzdálí na nelehce dohnatelných devět bodů. Viktoriáni po fiasku na Letné minulý týden prohráli v Teplicích 1:2. Skláře poslal do vedení už po pěti minutách hry Jakub Hora, ve 31. minutě zvýšil na 2:0 Pavel Moulis a pro Vrbu a spol. bylo zle. Plzeň se sice snažila, zmohla se ale pouze na snížení 1:2 z kopačky Patrika Hrošovského a v lize prohrála podruhé v řadě a na titul má nejspíše už pouze teoretickou naději.

Ještě mizernější úvod utkání než Plzeň ale zažila Karviná s novým trenérem Františkem Strakou. Dukla totiž do vedení šla už ve 3. minutě poté, co domácí Djuranovič proměnil penaltu. Jenže Straka se ani nestihl vzpamatovat a jeho tým inkasoval podruhé. Už v 5. minutě totiž zvýšil na 2:0 Miloševič. Karviná ale už v zápase poté neinkasovala a naopak její kapitán Wágner snížil už ve 32. minutě na 2:1, na další body branku a na body se ale tento tým nezmohl a Strakovi debut v Karviné nevyšel. Ke konci byl navíc vyloučen střelec první branky Djuranovič.

Fortuna Liga, 25. kolo:

Teplice - Plzeň 2:1 (2:0)

Branky: 5. Hora, 31. Moulis - 62. Hrošovský
Žluté karty: 25. Shejbal, 79. Žitný, 90+6. Grigar - 40. Limberský, 45. Chorý, 70. Hubník, 74. Bakoš
Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Soungole (65. Hošek), Trubač (65. Žitný) – Hora, Moulis (83. Čmovš) – Kuchta, Jindráček, trenér: Hejkal
Hosté: Hruška – Havel, Hubník, Pernica, Limberský – Hořava, Hrošovský – Pačinda (58. Bakoš), Čermák, Petržela (82. Kayamba) – Chorý (58. Beauguel), trenér: Vrba
Diváci: 3 138
Rozhodčí: Hrubeš – Myška, Flimmel

Dukla Praha - Karviná 2:1 (2:1)

Branky: 3. Djuranovič (pen.), 5. Miloševič - 32. Wágner
Žluté karty: 67. a 90+3. Djuranovič, 80. Podaný - 29. Smrž, 72. Čolič, 87. Zahumenský
Červená karta: 90+3. Djuranovič (Dukla Praha)
Domácí: Hruška – Bezpalec, Ostojić, Souček – Hadaščok (90+2. Douděra), Holík (70. González), Hanousek, Doumbia (46. Tetour), Milošević – Podaný, Djuranović, trenér: Skuhravý
Hosté: Berkovec – Čolić, Rundić, Djordjević, Záhumenský – Galuška, Lingr (70. Suchan), Bukata (46. Budínský), Smrž, Guba (58. Ba Loua) – Wágner, trenér: Straka
Diváci: 1 123
Rozhodčí: Julínek – Podaný, Vlček