Jablonec otočil utkání s Teplicemi, druholigové Znojmo rozdrtilo Chrudim

Páteční předehrávkou byla zahájena kola jak první české ligy s názvem Fortuna liga, tak druhé nejvyšší soutěže FNL. Na programu bylo utkání Jablonce a Teplic, Znojma a Chrudimi či Ústí nad Labem a Vlašimi.

Čtvrtý Jablonec doma přivítal Teplice. Po bezbrankové první půli otevřel skóre na úvod druhého poločasu teplický Pavel Moulis, nedlouho poté však vyrovnal exsparťan Bogdan Vatajelu. Domácí Jablonec v 74. minutě poslal prozměnu exslávista Eduard Sobol do vedení a Teplice na jeho trefu už nedokázaly zareagovat, proto severočeské miniderby dopadlo ve prospěch tým Petra Rady.

Na programu byla i druhá liga. Znojmo zvítězilo doma nad Chrudimí vysoko 6:1 především díky hattricku Kuncy. Ve druhém utkání ovšem nepadla ani jedna branka, Ústí nad Labem tak remizovalo s Vlašimí 0:0.

Fortuna Liga, 24. kolo:

Jablonec - Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 53. Vatajelu, 74. Sobol - 47. Moulis
Žluté karty: 45+2. Grigar, 56. Jeřábek (oba Teplice)
Domácí: Hrubý – Sobol, Břečka, Hovorka, Holeš – Hübschman – Vatajelu, Považanec, Trávník (58. Kratochvíl), Acosta (73. Jovović) – Doležal, trenér: Rada
Hosté: Grigar – Jeřábek, Čmovš, Shejbal – Hyčka, Soungole, Kučera, Moulis (82. Bezdička) – Kuchta (63. Radosta), Žitný (78. Švejda) – Jindráček, trenér: Hejkal
Diváci: 1 729
Rozhodčí: Berka –  Hájek, Zelinka

FNL, 18. kolo:

Znojmo - Chrudim 6:1 (2:1)
Branky: 8. Mastík (vl.), 37. Machalík, 55., 63. a 75. Kunca, 85. Avdic - 21. Froněk

Ústí nad Labem - Vlašim 0:0 (0:0)