Tahle situace rozbouřila vášně. Jasný ofsajd, uznal i Klopp. Proč si ale na rozhodčí stěžoval?

Po zápase West Hamu proti Liverpoolu se v Anglii hodně mluví o momentu, jenž předcházel vedoucí brance hostí. Jejich jediný gól totiž padl po situaci, která měla být vyhodnocena jako ofsajdová. To ostatně uznal dokonce i trenér „Reds“. Pak si ale neopomněl rýpnout, že sudí poškodili i jeho hráče.

Liverpool si v posledních době vybírá poněkud slabší období. Zvítězil jen ve dvou z posledních šesti soutěžních utkání. Po remíze s Leicesterem přidal další pouze jednobodový zisk v zápase proti West Hamu. A náskok před Manchsterem City má na prvním místě rázem už jen hodnotu tří bodů.

Zápas na hřišti West Hamu přitom Liverool dobře rozehrál. I když právě situace, která vyústila ve vedoucí gól, je teď v Anglii hodně diskutovaná. Opakované záběry totiž dokázaly, že James Milner přebíral míč v ofsajdové pozici. Z akce pak Sadio Mané vytěžil branku.

Ofsajdová situace před gólem Liverpoolu

Zakázané postavení bylo tak prokazatelné, že jej přiznal dokonce i sám trenér Liverpoolu. Hned vzápětí však hodil na rozhodčí i obvinění z toho, že nadržovali soupeři. „Byl to jasný ofsajd. Rozhodčí si toho musel o přestávce všimnout, jinak si nejde vysvětlit, jak vypadal druhý poločas,“ zlobil se. Narážel na to, že po návratu ze šaten se podle něj většina sporných situací pískala ve prospěch West Hamu.

To už však byl stav nerozhodný 1:1. Gól Antonia z 28. minuty byl současně i posledním v zápase a Liverpool se tak čím dál tím víc úzkostlivě musí začít dívat za sebe, kde už mu dýchá na záda Manchester City.