Higuaín zaznamenal první dva góly v Premier League, Bayern prohrál v Leverkusenu a nevyhrál ani Dortmund

Česká liga sice zažívá poslední neligový víkend, ty evropské ale běží v plném proudu. Na programu jsou zajímavá utkání z Anglie, Německa, Španělska, Francie i Itálie. Na sobotu mají naplánované utkání týmy jako Tottenham, Chelsea, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Barcelona či Juventus!

V Anglii šel do akce jako první Tottenham. Ten nad Newcastlem sice vyhrál, rozhodl o tom ale až v 83. minutě korejský záložník Son Heung-Min. Chelsea rozdrtila Huddersfield 5:0, dvě branky vstřelil nový útočník Blues Gonzalo Higuaín, pro něhož to byly první branky v Premier League. Dvakrát se trefil i Eden Hazard. Everton doma nestačil na Wolverhampton a prohrál 1:3, Crystal Palace zase zvítězilo nad Fulhamem 2:0. K vídění byly i dvě remízy, Brighton doma uhrál s Watfordem výsledek 0:0 a konečné skóre 1:1 bylo k vidění na tabuli mezi Burnley a Southamptonem. Cardiff večer zvítězil nad Bournemouthem 2:0. Znovu se zadařilo i Manchesteru United, kterému na vítězství v Leicesteru stačil jediný gól. O ten se postaral Marcus Rashford už v deváté minutě.

Bayern Mnichov ani Borussia Dortmund své utkání nezvládly. Lídr ligy z Dortmundu pouze remizoval na hřišti Frankfurtu 1:1, ačkoliv první gól utkání zaznamenal Marco Reus. Obhájce z Mnichova ale skončil podstatně hůře. Ten navzdory poločasovému vedení 1:0 prohrál v Leverkusenu 1:3, za domácí se trefil Bailey, Volland a Alario. Hertha doma podlehla Wolfsburgu 0:1 a Brémy s Jiřím Pavlenkou remizovaly v Norimberku 1:1. Stejný výsledek byl k vidění i v Hoffenheimu, respektive nedalekém Sinsheimu, kde domácí odehráli nerozhodné utkání s Düsseldorfem. Schalke následně podlehlo doma Mönchengladbachu díky dvěma brankám ke konci utkání, domácí navíc od 59. minuty byli nuceni dohrávat v deseti.

Utkání Levante s Getafe skončilo bez branek. Baskické derby mezi Realem Sociedad San Sebastian a Athleticem Bilbao skončilo 2:1 ve prospěch domácího týmu ze San Sebastianu, o vítězství rozhodly branky Oyarzabala a Josého, za hosty se trefil Garcia po dorážce penalty. Barcelona s Valencií po 32 minutách doma prohrávala 0:2. Naštěstí ale Messi brzy proměnil penaltu a snížil na 1:2, což Barce dodalo klid. Messi poté přidal i druhý gól a stanovil konečné skóre alespoň 2:2. Večer v La Lize poté uzavřelo utkání Celty Vigo se Sevillou. Tomáš Vaclík inkasoval jedinou branku zápasu a jeho Sevilla ve Vigu prohrála 0:1.

Angers zvítězilo nad Dijonem díky jediné brance. Stejný výsledek doma uhrálo Rennes, které porazilo Amiens taktéž 1:0. Vzestup zažilo Monako, které pod vedením staronového trenéra Jardima porazilo Toulouse 2:1, mezi střelce se zapsala i nová posila jménem Cesc Fabregas. Nedařilo se však Marseille, které prohrálo v Reims 1:2.

Empoli remizovalo s Chievem 2:2. Neapol vyhrála nad Sampdorií Janov 3:0 hlavně díky dvěma rychle po sobě jdoucími brankami v prvním poločase, na konečné skóre poté jen ke konci utkání upravil Verdi z penalty. Juventus po fiasku s Atalantou v poháru nastoupil proti Parmě a díky dvěma brankám Cristiana Ronalda vedl 3:1, Gervinho ale v poslední dvacetiminutovce taktéž dvakrát skóroval a zajistil Parmě cenný bod na hřišti Staré dámy. Juventus ale i přes promarněný konec zůstává osamocen v čele Serie A a nadále se pyšní titulem neporažený.