Čaroděj de Gea doháněl Tottenham k šílenství. United pokračují ve vítězné sérii

Ani Tottenham nezastavil vítěznou sérii fotbalistů Manchesteru United. Obrovský podíl na jejich výhře má tentokrát gólman David de Gea, který zneškodnil řadu příležitostí domácích. Vítěznou branku vstřelil těsně před přestávkou Marcus Rashford.

Manchester United pod Solskjaerovým vedením ožil a pyšnil se vítěznou sérií. Zároveň ale fanoušci s očekáváním hleděli na utkání s Tottenhamem, který měl konečně naplno prověřit „obrozené“ United.

Na hřišti Tottenhamu se hrál od začátku divácky atraktivní zápas, v němž se do první větší šance dostali domácí v deváté minutě. Míč si od Sona vyžádal Winks, jeho zakončení ale nesplňovalo gólové parametry, když balón směřující na zadní tyč cíl minul.

Osmnáctá minuta přinesla průnik Martiala po levé straně hřiště. Ofenzivní fotbalista United si pohrál s Trippierem, na gólmana Llorise už si ale nepřišel a stav zůstal bezbrankový.

Po půlhodině hry se radoval Harry Kane, dokud mu chvíle euforie nepřekazil rozhodčí, kterému se nelíbilo ofsajdové postavení útočníka Tottenhamu a branku neuznal.

Nic však už nenamítal proti gólu, který přinesla čtyřiačtyřicátá minuta. Velký kus práce odvedl Pogba, který nabídl míč přesným pasem Rashfordovi a Lloris proti jeho pokusu na vzdálenejší tyč měl už krátké ruce.

Nedlouho po přestávce se dostal do zakončení Kane, de Gea ale proti jeho střele zakročil a ještě efektněji si počínal o chvíli později proti hlavičce Alliho. Ve čtyřiapadesáté minutě se pro změnu vyznamenal Lloris a na brankové čáře zneškodnil Pogbův pokus.

Stejný souboj se dočkal opakování za pár minut a opět jeho vítězem byl gólman Tottenhamu. Šance střídala šanci, znovu domácí diváky dostal do varu dvacet minut před koncem Alderweireld, de Gea však znovu neměl pro jeho záměr pochopení.

Španělský brankář si na nedostatek práce ve druhém dějství skutečně stěhovat nemohl. Po setkání s ním ale vzhlížel bezradně k nebesům však znovu i Alli

Včas vystřelená pravá noha jedničky v bráně United byla příčinou dalšího krachu snah fotbalistů Tottenhamu. Neúspěšný pokus si tentokrát do statistik připsal Kane. Ani on, ni nikdo z jeho parťáků tak nakonec de Geu v bráně nepokořili a Manchester vyhrál 1:0.