Manchester nastartovala penalta, kterou určilo až video. Pak už Reading i s exslávistou v bráně hladce přehrál

Třetí kolo FA Cupu celkem bez potíží přešli fotbalisté Manchesteru United. Na vlastním stadionu přehrál Reading a Ole Gunnar Solskjaer tak pokračuje ve své vítězné sérii.

Nepříliš záživný začátek utkání vystřídala po dvaceti minutách hry první zajímavější situace, která hned vedla ke gólu.

Domácí dostali míč do branky, nicméně přesný zásah nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení. Tím ale zdaleka nic nekončilo. Rozhodčí se totiž ještě uchýlil ke komunikaci s kolegou u videa, které bylo pro tento zápas k dispozici. A nastaly další změny.

Manchester totiž zahrával pokutový kop, s jehož exekucí neměl Juan Mata potíže, poslal míč na druhou stranu než brankáře a United vedli.

I kvůli průtahům, které předcházely úvodnímu gólu, nastavoval rozhodčí v prvním dějství pět minut a v závěru tohoto období přebral Lukaku míč po přihrávce Sáncheze, obešel gólmana Readingu Jaakkolu, který před lety odchytal několik zápasů i v barvách pražské Slavie, a do prázdné brány zakončil – 2:0.

Chvíli po přestávce mohl utkání ještě zdramatizovat Harriott, tváří v tvář Romerovi si ale na brankáře United nepřišel, a jelikož i finský brankář ve službách druholigového anglického týmu další gól za svá záda nepustil, skončilo utkání vítězstvím Manchesteru United o dvě branky.

Ve FA Cupu však neuspěl Bournemouth, který prohrál s Brightonem 1:3. West Ham si poradil s Birminghamem a vyhrál 2:0.