Manchester byl milimetry od kuriózního vlastňáku, nakonec ale nad Liverpoolem vyhrál a stáhl ztrátu na čtyři body

Jen kousíček dělil Manchester City od jednoho z nejkurióznějších gólů, které by v této sezóně inkasoval. Katastrofa z pohledu domácích se ale nekonala a City poté dokázali vstřelit o jednu branku více než vedoucí tým Premier League z Liverpoolu.

Nepříliš záživný úvod šlágru kola mezi Manchesterem City a Liverpoolem rozčísnula až situace z osmnácté minuty. To pokus Maného skončil jen na tyči domácí brány a míč se odrazil zpět na hrací plochu, kde už byl připravený Stones.

Ten ale odkopl míč tak nešťastně, že trefil přímo před sebou dobíhajícího vlastního brankáře. Od Edersona pak míč mířil neomylně za brankovou čáru, na tu se však stihl vrátit Stones a situaci pro City zachránit. A to opravdu v poslední chvíli. Míč totiž od úplného překonání brankové čáry dělil jen centimetr a několik milimetrů.

Manchester se k první šanci propracoval až v osmadvacáté minutě, Pokus Davida Silvy však zblokoval Van Dijk a skóre tak zůstalo nadále bezbrankové.

A bylo tomu tak ještě po dalších dvanáct minut. Tím, kdo jej změnil, byl vzhledem k obrazu hry možná trochu překvapivě domácí Agüero. Z přihrávky Bernarda Silvy těžil právě argentinský fotbalista, který, ač byl v úhlu, nekompromisní ranou pod břevno překonal Alissona.

Liverpool mohl vyrovnat ve třiašedesáté minutě, nedorozumění mezi Kompanym a Edersonem ale nevyužil Firmino. Tolik litovat ale nemusel, protože uplynulo jen pár desítek vteřin, kdy už síť rozvlnil.

Z pravé strany odcentroval Alexander-Arnold na nehlídaného Robertsona, ten šikovně sklepl míč právě Firminovi, pro nějž už nebyl problém skórovat – 1:1.

Radost Liverpoolu ale vydržela jen osm minut. Danillo přihrál Sterlingovi, ten naservíroval míč Sanému a ten s pomocí brankové konstrukce liverpoolské brány vrátil domácím vedení.

Osm minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Agüero, tomu aby míč po rychlém protiútoku skončil za jeho zády, ale zabránil Alisson. Brankou neskončily ani příležitosti City z devadesáté minuty, na úrodnou půdu pak nepadl ani závěrečný pokus o tlak v podání Liverpoolu, a tak Manchester stáhl na druhém místě náskok svého čtvrtečního soupeře na čtyři body.