Tři největší návštěvy v historii první ligy. Všechny na jednom stadionu!

Brněnská Zbrojovka si sice od rozdělení Československa žádný titul nepřipsala, i tak se ale do historie zapsala především kvůli vysoce nadprůměrným návštěvám na stadionu Za lužánkami, který nyní chátrá, ačkoliv na něm před necelými čtyřmi roky uspořádal svou rozlučku s kariérou útočník Petr Švancara.

Současná Zbrojovka ale své domácí zápasy hraje na stadionu na Srbské. Není taky důvod, aby měla v současné době lepší stadion, vždyť plave v polovině tabulky druhé nejvyšší ligy. Historicky ale tento klub bez pochyby patří mezi prvoligovou elitu. A to nejen díky těmto třem historickým zápasům, kde padly rekordy v návštěvnosti. Tři největší návštěvy v první lize má na svědomí právě Zbrojovka a její stadion Za lužánkami.

Jak tyto zápasy vypadaly, kolik diváků jej naživo sledovalo a kdo je vyhrál?

34 770 diváků, sezóna 1994/95
Boby Brno - Slavia Praha 1:2

Přes třicet tisíc Brňanů se vydalo na utkání odvěkých rivalů z Brna a Prahy. Domácí ale pražské Slavii podlehli. Sešívané poslal do vedení v 52. minutě Jiří Lerch a hned o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Pavel Novotný. Za Boby Brno poté snížil Petr Maléř, na víc se ale Brno nezmohlo. Slavia skončila v konečné tabulce druhá, Brno třetí. Titul získala Sparta Praha, rival obou týmů.