Poslední zápas kola přinesl brankové hody. Everton vedl, pak Tottenham šestkrát udeřil

Nevídanou gólovou nadílku přineslo nedělní utkání mezi Evertonem a Tottenhamem. Ačkoliv to byli domácí, kdo jako první skóroval, nakonec si pod vánoční stromeček odnesli balík šesti branek.

V zápase vynikající úrovně byli Spurs od prvních minut lepším týmem, když ale Everton přečkal během úvodních minut několik velkých šancí hostí, především ty v podání Kanea a Eriksena, které přišly v rychlém sledu po sobě ve dvanácté a třinácté minutě, mohl udeřit.

Velký podíl na vedoucí brance měl Calvert-Levin. Ten prometl levou stranu pokutového území a přesně naservíroval Walcottovi, pro nějž už nebyl větší problém skórovat – 1:0.

Vedení vydrželo domácím jen šest minut a připravila je o něj minela vlastní defenzívy. Zouma si nerozuměl s gólman Pickford, míč se dostal k Sonovi a bylo to 1:1.

Za deset minut už vedl Tottenham. Sona tentokrát Pickford vychytal, jenže balónu se zmocni Delle Alli a za chvíli už se třepotal v síti. A do poločasu bylo s Evertonem ještě hůř. Trippier z přímého kopu orazítkoval tyč, Kane z dorážky už ale trefil cíl a zvýšil už na 1:3.

Fanoušci, kteří v prvním dějství viděli čtyři branky, možná nevěřili, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce jich přijde stejný počet. A opět jich většina padla do domácí brány.

Pracovat na tom začal už krátce po návratu ze šatny Eriksen, jenž mí zpoza hranice velkého vápna nekompromisně k tyči. Chvíli nato sice korigoval hrozivě vypadající stav Sigurdsson, ale hosté byli i nadále při chuti.

Další branka přišla po hodině hry. Son si vzal míč přesně na ofsajdové hranici a tváří v tvář Pickfordovi se nemýlil – 2:5. V minutě čtyřiasedmdesáté se pak proměnil v nahrávače, z jeho nabídky těžil Kane a v pádu vsítil šestý gól Tottenhamu, čímž i uzavřel gólový účet zápasu.