Solskjaer začal u Manchesteru vítězně. United pod ním navíc dokázali něco, co letos v Premier League ještě ne

Vysokou výhrou 5:1 na hřišti Cardiffu započal své působení na lavičce Manchesteru United kouč Ole Gunnar Solskjaer. Jako třešničku na dortu si navíc připsal úspěch, kterého Rudí ďáblové pod vedením Josého Mourinha v probíhajícím ligovém ročníku dosáhnout nedokázali.

Manchester se odrazil ke třem bodům už ve čtvrté minutě, kdy si míč našel cestu do brány po střele Rashforda z přímého kopu. Jednobrankové vedení vydrželo United do třicáté minuty, než ho ještě navýšil Herrera, jenž skóroval s pomocí teče jednoho z domácích hráčů.

O sedm minut později se předvedl v poněkud negativnějším světle Rashford. Zahrál totiž rukou v pokutovém území a proměněná penalta Camarasy vrátila velšský klub do hry. Hektický závěr poločasu ale završil Martial a přízemní střelou na zadní tyč stanovil poločasové skóre na 1:3.

Jeho branka mimo dvougólového náskoku a uklidnění do přestávky znamenala také to, že fotbalisté Manchesteru United v aktuální ligové sezóně vůbec poprvé vstřelili na hřišti soupeře alespoň tři branky.

U těch ale nezůstalo. Výhodu penalty totiž v 56. minutě dostal po faulu právě Manchester a Lingard si se svou rolí poradil s přehledem. Tentýž hráč ještě v samotném závěru těžil z přihrávky Pogby a zvýšil na konečných 5:1 pro hosty.