Český talent ohromil Nizozemí. Při svém druhém startu za slavný PSV se takhle trefil. Jeho gól byl navíc vítězný

Je mu teprve devatenáct roků, ale už střílí góly ve slavném mužstvu. Řeč je o Michalu Sadílkovi. Ten si v sobotu připsal druhý ligový start v barvách PSV Eindhoven a už si připsal premiérovou branku. Ta navíc byla vítězná.

Nejdřív Liga mistrů, start v ní si připsal už před pár týdny, pak nizozemská nejvyšší soutěž. I takový postup mít kariéra talentovaného českého fotbalisty. A do té ligové vletěl ve velkém stylu.

Ačkoliv nefiguroval v základní jedenáctce, na trávník se dostal už po necelé hodině zásluhou zranění Pereiry. A netrvalo mu ani dvacet minut a už si jeho jméno zasloužilo záznam v zápisu o utkání v kolonce vstřelených branek.

A byl to gól pro PSV velmi důležitý. Po poločase byl totiž stav duelu proti Alkmaaru nerozhodný 1:1 a pohotový skluz teprve devatenáctiletého českého mládežnického reprezentanta byl tak rozdílový. A protože se hosté už trefit do černého nedokázali, byla branka nakonec i vítězná. Lozano pak ještě z penalty upravil na konečných 3:1.

"Bylo to vědomé, ale i trochu šťastné," popisoval Sadílek pro místní média po utkání situaci, při níž se dostal před hostujícího obránce a ve skluzu zakončil za gólmanova záda.