Schick nastoupil proti Ronaldovi. Šanci měl, ale nakonec se ze tří bodů radoval portugalský reprezentant

Patrik Schick se objevil v základní sestavě AS Řím v utkání na hřišti Juventusu Turín. Prosadit se ale nedokázal, i kvůli nedostatečné podpoře a řadě nepřesností od spoluhráčů, a Římané nakonec na hřišti vedoucího týmu tabulky prohráli 0:1 gólem Mandžukiče.

AS Řím nebyl na turínském trávníku favoritem a podle toho vypadal už i úvod utkání. Juventus se do svého soupeře pustil hned od prvních okamžiků a po několika nepříliš nebezpečných pokusech si připsal první velkou šanci v osmé minutě, gólman Olsen se ale proti Sandrovi prezentoval vynikajícím zákrokem.

Schick na druhé straně poněkud strádal, bez přílišné podpory spoluhráčů se k míči nedostával tolik, jak by si asi představoval. Když se s ním ale přece jen ve dvacáté minutě potkal, bylo z toho hned nebezpečí před turínskou bránou, Szczesny ale dokázal jeho pokus zlikvidovat.

V minutě třiatřicáté se znovu výrazně ozvali domácí. Ani Ronaldo si ale na Olsena nepřišel. Když ale o chvilku později odcentroval z pravé strany De Sciglio a Mandžukič se vyšrouboval nad všechny protihráče, už kapituloval – 1:0.

Tlak Juventusu pokračoval i ve druhém dějství, ale třeba Ronaldova hlavička deset minut po návratu ze šaten šla o kousek mimo požadovaný cíl. O pár minut později pokračoval seriál, který započal už v první pětačtyřicetiminutovce, a sice souboj mezi portugalským útočníkem a Olsenem v bráně AS. Ronaldo vyzkoušel švédského gólmana hned dvakrát během několika desítek vteřin, ale pokaždé jej jeho protivník donutil jen ke gestům zmaru.

Pozvolna se ale začínali osmělovat i hosté, kteří cítili šanci na dobrý výsledek, když náskok Juventusu byl i přes řadu příležitostí pouze jednobrankový. Český reprezentant v římském dresu ale stále marně vyčkával na podporu od spoluhráčů, a tak na sebe deset minut před koncem upozornil alespoň žlutou kartou po faulu na Chielliniho.

Těsně předtím dostal nového parťáka do ofenzívy, když se na hřiště podíval Edin Džeko, šanci skórovat ale nakonec měl Cristante, Szczesny s jeho záměrem v 90. minutě však nesouhlasil. V nastaveném čase pak po přihrávce Ronalda vstřelil druhou branku Juventusu Costa, gól však nakonec hlavní arbitr po zásahu videorozhodčího neuznal pro nedovolený zákrok Matuidiho na Zaniola. Domácí toho však litovat nemuseli, protože chvíli na to sudí pískl do píšťalky naposled.