Real Madrid senzačně nestačil na Eibar, Citizens s Liverpoolem pokračují bez porážky

Real Madrid v Eibaru zcela selhal a po porážce 3:0 může po třinácti kolech na čelo ztrácet sedm bodů. V Anglii jsou bez porážky stále Manchester City a Liverpool, Claudio Ranieri se ve Fulhamu uvedl výhrou. Bundesliga viděla další branku Paca Alcácera a taktéž selhání Bayernu Mnichov. Serie A má nového střeleckého krále a není jim nikdo jiný než Cristiano Ronaldo.

Manchester City a Liverpool zůstávají v Anglii nadále bez porážky. Citizens rozdrtili West Ham vysoko 4:0 a zazářilo trio "S". Raheem Sterling k brance přidal dvě asistence, Leroy Sané k asistenci přidal dvě branky a trefil se i David Silva. O branku méně vstřelil ve Watfordu Liverpool.Ten zápas rozhodl až po pauze, v 67. minutě Mané našel Salaha a ten prostřelil domácího gólmana. Z přímého kopu se fantasticky trefil Alexander-Arnold a ačkoliv po vyloučení kapitána Hendersona dohrávali hosté o deseti, Roberto Firmino svou hlavičkou uzavřel účet utkání na 1:3.Skvělou premiéru má za sebou Claudio Ranieri, jeho Fulham díky dvěma gólům útočníka Mitroviče přehrál Southampton 3:2 a pravděpodobně zařídil Marku Hughesovi vyhazov. Chelsea večer na hřišti Tottenhamu nezvládla úvod utkání a prohrála 3:1, za Kohouty skórovali Alli, Kane a Son, snižující trefu ke konci měl na svědomí útočník Chelsea Olivier Giroud.

V Itálii prohrál v Udine AS Řím, od první minuty nastoupil Patrik Schick, prosadit se ale nedokázal. Poté Stará dáma doma skolila tým S.P.A.L. poměrem 2:0, první branku vstřelil Cristiano Ronaldo, jenž se tak stal sdíleně společně s Krysztofem Piatkem nejlepším střelcem Serie A. Druhou branku zaznamenal jeho parťák Mario Mandžukič. Inter Milán pak uzavřel fotbalový den v Itálii domácí výhrou nad Frosinone 3:0 a předběhl v tabulce tak Neapol, autory branek byli Keita a Martinez, první jmenovaný se trefil dokonce dvakrát.

Mizerný výkon předvedl v Eibaru Real Madrid a zaslouženě prohrál 3:0. Po třináctém kole tak může ztrácet na čelo už sedm bodů. Stejným poměrem dopadl i duel mezi Valencií a Vallecanem, dvakrát se prosadil Santi Mina. Huesca poté doma remizovala s Levante 2:2. Vyhrát se ale nepodařilo ani Barceloně, ta na hřišti Atletica Madrid od 77. minuty po brance Diega Costy prohrávala, Ousmane Dembelé však v nastavení odvrátil prohru Katalánců a zajistil jim alespoň remízu 1:1.

V Německu exceluje nadále Dortmund a s ním i Paco Alcácer. Tomu stačilo být tři minuty na hřišti, aby se dočkal další branky. Senzačně naopak znovu ztratil Bayern Mnichov, nováček z Düsseldorfu získal bod díky hattricku útočníka Lukebakia. Schalke navíc večer rozdrtilo Norimberk 5:2.

Stejným výsledkem skončil zápas ve Francii mezi PSG a Toulouse, jedinou branku už v 9. minutě vstřelil Edinson Cavani. Stejným výsledkem vyhrálo i Monako, které zvítězilo v Caen díky brance Falcaa.

Premier League - 13. kolo:

Brighton - Leicester 1:1 (15. Murray - 79. Vardy z pen.)
Everton - Cardiff 1:0 (59. Sigurdsson)
Fulham - Southampton 3:2 (33. a 63. Mitrovič, 43. Schürrle - 18. a 53. Armstrong)
Manchester United - Crystal Palace 0:0
Watford - Liverpool 0:3 (67. Salah, 76. Alexander-Arnold, 89. Firmino)
West Ham - Manchester City 0:4 (11. D. Silva, 19. Sterling, 34. a 90.+3 Sané)
Tottenham - Chelsea 3:1 (8. Alli, 16. Kane, 54. Son - 85. Giroud)

La Liga - 13. kolo:

Eibar - Real Madrid 3:0 (16. Escalante, 52. Enrich, 57. Kike)
Valencia - Vallecano 3:0 (35. a 61. Mina, 76. Gameiro)
Huesca - Levante 2:2 (23. Rivera, 51. Exteita - 45. Roger, 75. Boateng)
Atletico Madrid - Barcelona 1:1 (77. Costa - 90. Dembelé)

Serie A - 13. kolo:

Udine - AS Řím 1:0 (54. De Paul)
Juventus - SPAL 2:0 (29. Ronaldo, 60. Mandžukič)
Inter Milán - Frosinone 3:0 (10. a 82. Keita, 57. Martinez)

Bundesliga - 12. kolo:

Augsburg - Frankfurt 1:3  (90. Cordova - 1. De Guzmán, 47. Haller, 68. Rebič)
Bayern - Düsseldorf 3:3 (17. Süle, 20. a 58. Müller - 44., 78. a 90.+3 Lukebakio)
Hertha - Hoffenheim 3:3 (12. Ibiševič, 71. Leckie, 87. Lazaro - 1. Demirbay, 10. Kramarič, 55. Bičakčič)
Mohuč - Dortmund 1:2 (70. Quaison - 67. Alcácer, 76. Piszczek)
Wolfsburg - Lipsko 1:0 (50. Roussillon)
Schalke - Norimberk 5:2 (26. a 84. Skrzybski, 32. Harit, 70. Burgstaller, 90+3. Oczipka - 38. Martinez, 78. Zrelak)

Ligue 1 - 14. kolo:

PSG - Toulouse 1:0 (9. Cavani)
Caen - Monako 0:1 (55. Falcao)
Dijon - Bordeaux 0:0
Nantes - Angers 1:1 (89. Majeed - 5. Bahoken)
Reims - Guingamp 2:1 (2. Chavalerin, 68. Dia - 81. Thuram (pen.))
Strasbourg - Nimes 0:1 (71. Lybohy)