290. derby bez vítěze! Slavia vedla, nakonec je ráda za bod

Po trefě Ondřeje Kúdely Slavia v derby pražských "S" vedla, ještě do půle ale o vedení přišla. Po skvělé práci Civiče se trefil Tetteh, následně proměnil penaltu Kanga. Ve druhé půli tak vedoucí celek FORTUNA:LIGY zachránil alespoň bod, na konečných 2:2 vyrovnal Tomáš Souček.

Od prvních minut se hrálo v obrovském tempu, zároveň ale taktéž poměrně nervózně. Hned v první půli tak rozhodčí Ardeleánu udělil šest žlutých karet, ve druhé půli poté přidal další dvě.

Do první příležitosti se dostal Stoch, jeho rána prolétla těsně vedle levé tyče. Na druhé straně Kanga vysunul Tetteha a dobrým zákrokem se musel uvést Kolář. Slavia hrozila především ze standardních situací, po rohovém kopu byl sám před Nitou Coufal, bránu ale netrefil.

O sedm minut později mohl skóre otevřít Kanga, Kolář byl znovu na místě. Za další minutu už ale první branka byla na světě. A radovat se mohl lídr tabulky, neboť po rohovém kopu Hušbauera dostal hlavou míč  do sítě volný Kúdela.

Na rozdíl dvou branek mohl brzy poté zvýšit Olayinka, míč skončil tentokrát na tyči. A poté přišel velkolepý obrat. Ve 42. minutě poslal skvělý centr do pokutového území Civič a Tetteh nedal Kolářovi šanci. Následně napálil Stanciu z přímého kopu ruku Traorého a byla z toho penalta. K ní se postavil Guélor Kanga a do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Druhá půle už tak zajímavá nebyla. Slavia v průběhu hry přišla o dva zraněné hráče, odstoupit museli Kúdela a Hušbauer. Na druhé straně kvůli zdravotnímu problému nedohrál Tetteh, ten střídal v 64. minutě. A o šest minut poté se hostům podařilo srovnat.

Střídající Sýkora poslal od rohového praporku míč na Součka a ten hlavou podruhé překonal Nitu. U první hostující branky chyboval Chipciu, nyní svého hráče nedokázal ubránit Radakovič. V dalším průběhu už se žádná větší šance neodehrála a tak 290. derby končí výsledkem 2:2.

AC Sparta Praha 2:2 (2:1) SK Slavia Praha

Branky: 42. Tetteh (Civić), 45+2. Kanga (pen.) – 36. Kúdela (Hušbauer), 70. T. Souček (Zmrhal). Rozhodčí: Ardeleánu – Nádvorník, Moláček. Diváci: 17 398

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Civić – Stanciu (C), Kanga, M. Frýdek, Plavšić – Pulkrab (52. Josef Šural), Tetteh (65. Mebrahtu).

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela (52. Deli), Ngadeu, Bořil – T. Souček, Traoré (46. Baluta) – Stoch, Hušbauer (C) (62. Sýkora), Zmrhal – Olayinka.