Baník jde dál. Plzni nepomohla ani penalta v nastaveném čase, ani vyloučení Procházky

Do čtvrtfinále MOL Cupu postupuje po zápase v Plzni Baník Ostrava. Ačkoliv byli jasným favoritem zápasu domácí, dál jde nakonec ostravský Baník, který zvítězil díky gólu Jiřího Fleišmana ze 111. minuty. Už to vypadalo, že Baník si poveze domů výhru po základní hrací době, v 5. minutě nastaveného času druhé půle však srovnal na 2:2 z penalty Roman Procházka.

První gól zápasu přitom podle očekávání vstřelil Západočeši. Ve 34. minutě se po přihrávce Ekpaie střelecky prosadil Tomáš Chorý. Do druhého poločasu však nastoupil úplně jiný Baník. V 73. minutě srovnal na 1:1 Šašinka a o necelých sedm minut později přetáhl vedení na stranu ostravských z penalty Fleišman. Nejednalo se však o poslední penaltu v zápase. V nastaveném čase druhé půle totiž ve vlastním pokutovém území fauloval Václav Procházka Pernicu a sudí Zelinka bez váhání nařídil pokutový kop.

Václav Procházka navíc dostal žlutou kartu a jelikož už jednu měl z 87. minuty, musel do sprch. Penaltu vzápětí proměnil plzeňský Roman Procházka a utkání šlo do prodloužení. Ve 111. minutě napřáhl hostující Jiří Fleišman ke střele z dobrých pětatřiceti metrů a míč skončil k údivu všech až v síti. Do konce zápasu již Plzeň se zápasem nedokázala nic udělat a s domácím pohárem se pro letošní sezónu loučí.

Plzeň - Baník 2:3 po prodloužení (1:0)

Góly: 34. Chorý, 90+5. R. Procházka (pen.) - 73. Šašinka, 80. Fleišman (pen.), 111. Fleišman
ŽK: 65. Bucha, 68. Chorý, 70. Ekpai, 92. Zeman - 87. V. Procházka, 90+3. Mešaninov, 90+4. V. Procházka
ČK: 90+4. V. Procházka
Sestava Plzeň: Kozáčik – Řezník (72. Petržela), Pernica, Hájek, Havel – Ekpai, R. Procházka, Bucha (104. Čermák), Kopic (59. Zeman) – Chorý, Řezníček (77. Hořava)
Sestava Baník: Budinský – Mešaninov, V. Procházka , Šindelář, Fleišman – Fillo, Jánoš (108. Breda), Jirásek, Granečný (81. Stronati) – O. Šašinka (46. J. Šašinka), Diop (59. Holzer)