Bílý balet opět bez bodu, Bayern i přes vyloučení konečně vyhrál

Po reprezentačí pauze se nám opět vrací na scénu ligové dění, v němž zejména Real Madrid pokračoval ve svém započatém trendu. Bílý balet už v 13. minutě prohrával na svém hřišti s Levante 2:0 a i když se mu později podařilo snížit, na remízu už nedostáhl. Kdo však nakonec remizoval, to byla londýnská Chelsea, která v šesté nastavené minutě vyválčila s Rudými ďábly bod.

Manchester United nemá na Stamford Bridge zrovna příznivou bilanci, což chtěl během sobotního odpoledne napravit. Vstup do zápasu vyšel lépe svěřencům Maurizia Sarriho, jež se po rohovém kopu dostali do vedení, avšak o tento náskok během druhého poločasu po dvou gólech Martiala přišli. Blues postupně zvyšovali svůj nátlak, který vyvrcholil až v samotném závěru. Barkley se ve vápně dostal k odraženému míči a Chelsea v šesté nastavené minutě zajistil aspoň bod.

Na první místo tabulky Premier League se nám vrací Pep Guardiola s Manchesterem City, jehož hráči ukázali to nejlepší hlavně v druhé polovině domácího klání. Burnley se za celý průběh zápasu ani jednou nedostalo k přímému ohrožení gólmana Edersona, zato samo muselo lovit míč ze sítě rovnou v pěti případech.

Kámen ze srdce musel alespoň na čas spadnout Niko Kovačovi, jenž od nové sezony vede fotbalisty Bayernu Mnichov, avšak po dobrém vstupu do nového ročníku začal výrazně klopýtat. Tento chvilkový kolaps byl pozastaven na hřišti Wolfsburgu, kde se hosté z Mnichova díky dvěma trefám Lewandowského a jednomu přínosu Jamese Rodríguéze dostali do vedení 3:1, které i přes vyloučení nizozemského křídelníka Robbena z 57. minuty udrželi.

Velice podařený vstup do osmého kola nejvyšší německé soutěže má za sebou Frankfurt, který před domácími příznivci doslova deklasoval Fortunu Düsseldorf. Hlavním hrdinou při sedmigólové show se stal Luka Jovič, co se vydal do Eintrachtu na hostování z portugalské Benfiky a v onom zmíněném duelu se mu podařilo dát rovnou pět branek.

Další černý den má za sebou Real Madrid, jehož příznivci asi už jenom čekají na vedení se zprávou ohledně podniknutí nových kroků. Celek z hlavního města Španělska navázal na předchozí sérii nepříznivých výkonů a s Levante i s navrátilci v sestavě prohrál 2:1. Jedinou brankou za domácí v bílém dresu zaznamenal Marcelo, který svou trefou ze 72. minuty prolomil střelecké prokletí čtyř po sobě jdoucích zápasů, v nichž Real nedal ani gól.

Premier League, 9. kolo:

Chelsea - Manchester United 2:2 (21. Rüdiger, 90+6. Barkley - 55. a 73. Martial)
Bournemouth - Southampton 0:0
Cardiff - Fulham 4:2 (15. Murphy, 20. Reid, 65. Patterson, 88. Harris - 11. Schürrle, 34. Sessegnon)
Man City - Burnley 5:0 (17. Agüero, 54. B. Silva, 56. Fernandinho, 83. Mahrez, 90. Sané)
Newcastle - Brighton 0:1 (29. Kayal)
West Ham - Tottenham 0:1 (44. Lamela)
Wolves - Watford 0:2 (20. Capoue, 21. Pereyra)
Huddersfield - Liverpool 0:1 (24. Salah)

Bundesliga, 8. kolo:

Frankfurt - Düsseldorf 7:1 (20. z penalty a 50. Haller, 26., 34. 55., 69. a 72. Jović - 53. Lukebakio)
Augsburg - RB Lipsko 0:0
Leverkusen - Hannover 2:2 (34. L. Bender, 90+4. Bellarabi - 25. Muslija, 54. Felipe)
Norimberk - Hoffenheim 1:3 (18. z penalty Behrens - 50. a 57. Nelson, 67. Szalai)
Stuttgart - Dortmund 0:4(3. Sancho, 23. Reus, 25. Alcácer, 85. Philipp)
Wolfsburg - Bayern 1:3 (63. Weghorst - 30. a 49. Lewandowski, 72. Rodríguez)
Schalke - Brémy 0:2 (43. a 66. Eggestein)

LaLiga, 9. kolo:

Celta Vigo - Deportivo Alavés 0:1 (58. Pina)
Real Madrid - Levante 1:2 (72. Marcelo - 6. Morales, 13. z penalty Roger)
Valencia - Leganés 1:1 (85. Gayá - 63. z penalty Gumbau)
Villarreal - Atlético Madrid 1:1 (66. Mario Gaspar - 51. Filipe Luis)
Atlético Madrid 1:1 (66. Mario Gaspar - 51. Filipe Luis)
Barcelona - Sevilla 4:2(2. Coutinho, 12. Messi, 63. Suárez z pen., 88. Rakitič - 79. Sarabia, 90.+1 Muriel)

Serie A, 9. kolo:

AS Řím - SPAL 0:2 (38. z penalty Petagna, 56. Bonifazi)
Juventus - Janov 1:1(18. Ronaldo - 67. Bessa)
Udine - Neapol 0:3 (14. Ruiz, 82. Mertens z pen., 86. Rog)

Ligue1, 10. kolo:

Lyon - Nimes 2:0 (24. Dembélé, 90. Depay)
PSG - Amiens 5:0(12. Marquinhos, 42. Rabiot, 80. Draxler, 82. Mbappé, 87. Diaby)
Caen - Guingamp 0:0
Dijon - Lille 1:2 (81. Abeid z pen. - 21. Pepe z pen., 43. Araujo)
Nantes - Toulouse 4:0 (25., 71. a 77. Sala, 38. Boschilia)
Reims - Angers 1:1 (73. Chavarria - 36. Traoré)
Štrasburk - Monaco 2:1 (17. Thomasson, 85. Mothiba - 90.+1 Tielemans z pen.)