Malcoma pravděpodobně čeká další stěhování. Barcelona řekla, kolik za něj chce

Brazilec Malcom přestoupil v létě do Barcelony za 40 milionů eur. Přestup byl tehdy hojně mediálně sledovaný, Barcelona totiž Malcoma vyfoukla na poslední chvíli AS Řím, jenž už ho oznámil jako novou posilu na svém oficiálním facebookovém účtu. V Barceloně se však Malcom dostává do hry spíše sporadicky a podle španělských médií ho v lednu čeká další stěhování, tentokrát prý do Anglie.

Podle španělského serveru sport.es už se "Gunners" Barcelony na Malcoma dokonce dotazovali a katalánský velkoklub za něj má požadovat rovných padesát milionů eur, tedy o deset milionů eur víc, než za kolik ho v létě koupil. Podle španělských médií by se Malcom do silové Premier League hodil víc, než do "technické" španělské La Ligy. Technicky je sice vyspělý, zároveň ho však doprovází vysoký fyzický fond a urostlejší postava.

Jednadvacetiletý Malcom odehrál od přestupu do Barcelony pouhých 27 minut v soutěžních utkáních, a sice 7 minut na konci srpna s Valladolidem a 20 minut na konci září s Leganés. Oba zápasy byly venkovní a na Camp Nou se tedy Malcom v soutěžním zápase ještě nepředstavil. Během reprezentační přestávky se dvakrát objevil na lavičce Brazílie. Nejdřív v zápase se Saúdskou Arábií, poté s Argentinou.

Barceloně se v poslední době příliš nedaří, především v domácí lize. Na konci září remizovala 2:2 s Gironou, poté prohrála na půdě Leganés, aby o tři dny přišla další remíza, tentokrát s Bilbaem. Těsně před reprezentační pauzou remizovali Katlánci 1:1 ve Valencii. V Lize mistrů však dokázali v obou zápasech zvítězit, nejdřív 4:0 poroti PSV, následně 4:2 na půdě Tottenhamu.