Vrbova Plzeň slaví další těsnou výhru, Trpišovského družina se vrací do čela tabulky

Ještě než se nám hráči představí na plánovaném reprezentačním svazu, během něhož čeští fotbalisté změří své síly i v rámci Ligy národů se sousedním Slovenskem, bylo zapotřebí uzavřít jedenácté kolo Fortuna:Ligy. V tom se dařilo zejména Plzni, jež splnila svou roli favorita, ale třeba také Slavii, Jablonci nebo Dukle.

Dobrou formu chytají svěřenci Petra Rady, kteří navázali na výhru nad Plzní či Teplicemi. Jablonec položil Slovácko na lopatky již v prvním poločase, kde v 7. minutě otevřel účet utkání a v 38. minutě jej pojistil. Druhý poločas se pak Severočeši snažili více kontrolovat hru a svůj náskok si s klidem pohlídali.

Trenér Pavel Vrba si před utkání s Teplicemi stěžoval na špatnou koncovku, kterou si přál konečně zlepšit, avšak to se mu ani teď příliš nepodařilo. Viktoria byla lepší na míči, hýřila větší aktivitou, ovšem zásadní a rovněž jediný průlom přišel až v 60. minutě zápasu, kdy Čermák po kombinaci s Krmenčíkem nedal brankáři hostů šanci.

Smutný den má za sebou Opava, která už trochu více začala sbírat body, ovšem domácí duel s Bohemians ji znepříjemnila červená karta, již si krátce po vstupu do druhé půle vysloužil Zapalač. Hosté této početní výhody využili a těsné vedení si i napříč neproměněnému pokutovému kopu domácího celku z 87. minuty udrželi.

Souboj dvou týmů ze spodu tabulky vyšel lépe pro pražský celek, jenž přišel vyloupit stadion Karviné. Dukla byla v zápase o poznání aktivnější, avšak zmíněnou snahu ve změnu skóre nedokázala přetavit dříve než po hodině hry. Domácí se postupně snažili nadechnout alespoň ke srovnání stavu, ale nakonec z toho byla jen druhá branka do jejich sítě.

Sešívaní nepochybovali o tom, že mají-li se vrátit zpátky do čela tabulky, tak musí jednoznačně získat tři body, což se jim i s ohledem na dominantní průběh utkání také podařilo. Slavia se dostala rychle do vedení, na něž hosté z Příbrami ještě našli odpověď, avšak potom přišla dvougólová sprcha, která celku okolo trenéra Trpišovského dala do druhého poločasu větší herní pohodu. Na finálních 4:1 pak už jenom zvýšil v 75. minutě Stoch.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo:

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 7. Vladimir Jovović, 38. Lukáš Masopust
ŽK: 90. David Lischka - 26. Jan Kuchta
Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Fišer
FK Jablonec: Vlastimil Hrubý, Tomáš Holeš, David Hovorka, David Lischka, Matěj Hanousek, Tomáš Hübschman, Lukáš Masopust (77. Vojtěch Kubista), Michal Trávník, Jakub Považanec, Vladimir Jovović (65. Rafael Acosta), Jan Chramosta (88. Dāvis Ikaunieks)
1. FC Slovácko: Michal Daněk, Jan Juroška, Stanislav Hofmann, Jiří Krejčí, Josef Divíšek, Jan Navrátil, Jakub Rezek (39. Jan Kalabiška), Dominik Janošek, Vlastimil Daníček, Marek Havlík (55. Lukáš Sadílek), Jan Kuchta (65. Filip Kubala)

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branky: 60. Aleš Čermák
ŽK: 18. Aleš Čermák, 33. Lukáš Hejda - 57. Pavel Čmovš, 85. Admir Ljevakovič, 90. Jakub Diviš
Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Myška
Viktoria Plzeň: Aleš Hruška, Radim Řezník (86. Milan Havel), Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Ubong Ekpai (53. Milan Petržela), Aleš Čermák (71. Roman Procházka), Jan Kovařík, Michael Krmenčík
FK Teplice: Jakub Diviš, Tomáš Vondrášek, Pavel Čmovš, Alex Král, Jan Krob, Alois Hyčka (78. Pavel Moulis), Jakub Hora, Tomáš Kučera, Admir Ljevakovič, Martin Jindráček (65. David Vaněček), Patrik Žitný (46. Daniel Trubač)

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branky: 68. Jakub Nečas
ŽK: 31. Petr Zapalač, 77. David Puškáč - 50. Filip Hašek, 80. Abdulla Yusuf Helal, 85. Martin Hašek, 86. Lukáš Juliš
Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž
SFC Opava: Vojtěch Šrom, Dominik Simerský, Jan Schaffartzik (76. Václav Jurečka), Jaroslav Svozil, Pavel Zavadil, Tomáš Jursa (81. Jakub Janetzký), Matěj Hrabina, Nemanja Kuzmanović, Petr Zapalač, Joel Ngandu Kayamba (58. David Puškáč), Tomáš Smola
Bohemians Praha 1905: Roman Valeš, Martin Dostál, Jiří Bederka, Daniel Krch, Till Schumacher, Rudolf Reiter (75. Lukáš Juliš, 90. Michal Šmíd), Filip Hašek, Martin Hašek, Jan Záviška, Jakub Nečas (79. Michal Švec), Abdulla Yusuf Helal

MFK Karviná - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branky: 64. Ján Ďurica, 90+3. Frederik Bílovský
ŽK: 56. Eric Ramírez, 63. Marek Janečka, 90. Dávid Guba - 19. Daniel Tetour, 28. Ján Ďurica, 82. Nikola Raspopović
Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Kožár
MFK Karviná: Martin Berkovec, Benjamin Čolić (80. Jan Krivák), Filip Panák, Marek Janečka, Jan Moravec, Aleš Mertelj, Lukáš Budínský, Adriel D'Avila Ba Loua, Jan Suchan (66. Dávid Guba), Bojan Letić, Tomáš Wágner (46. Eric Ramírez)
Dukla Praha: Filip Rada, Michal Bezpalec, Ján Ďurica, Nikola Raspopović (82. Ivan Ostojić), Branislav Milošević, Mohamed Doumbia, Daniel Tetour (77. Frederik Bílovský), Daniel Souček (88. Martin Chlumecký), Patrik Brandner, Uroš Đuranović, Ivan Schranz

Slavia Praha - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)
Branky: 13. Jan Bořil, 32. Alexandru Băluță, 35. Michal Frydrych, 75. Miroslav Stoch - 15. Jan Rezek
ŽK: 90+1. Jan Bořil - 57. Filip Hlúpik
Rozhodčí: P. Královec - Hájek, Kubr
Slavia Praha: Ondřej Kolář, Michal Frydrych, Michael Ngadeu-Ngadjui, Jan Bořil, Ondřej Kúdela, Tomáš Souček, Josef Hušbauer (87. Jaroslav Zelený), Miroslav Stoch, Alexandru Băluță (81. Muris Mešanović), Jaromír Zmrhal (71. Peter Olayinka), Jan Matoušek
1. FK Příbram: Ondřej Kočí, Martin Nový, Milan Nitrianský, Jaroslav Tregler, Roman Květ, Rudolf Skácel (46. Radek Voltr), Filip Hlúpik, Petr Průcha, David Kilián (56. Petr Pejsa), Emmanuel Antwi (71. Giorgos Katidis), Jan Rezek