Baník neudržel vedení a z Boleslavi si odváží jenom bod. Sparta po Plzni padla také v Olomouci

Svěřenci trenéra Pánika nenavázali na domácí výhru se Slavií a z Boleslavi si odváží jenom bod. O tvrdý direkt se postaral ve čtvrté minutě nastavení Petr Mareš. Podobně těsnou výhru zaznamenala i doposud tápající Olomouc, která přemohla pražskou Spartu.

Ostrava bez vykartovaného Milana Baroše byla možná tak trochu zaskočena zvýšenou střeleckou aktivitou fotbalistů Bohemky, kteří ji také přetavili ve vstřelenou branku. Druhý poločas nám ovšem přinesl lepší obraz hry, v němž se hosté oklepali, a dokonce dali dva góly v rámci sedmi minut. Toto vedení se jim dařilo úspěšně držet až do 94. minuty, kdy přišlo rozuzlení. Po několika odrazech v pokutovém území Baníku se k míči dostal Petr Mareš a ten nekompromisní střelou k tyči rozhodl o remíze 2:2.

Družina trenéra Zdeňka Ščasného chtěla zareagovat na trochu smolnou porážku v Plni, avšak extra motivovaná se v duelu s Olomoucí minimálně první poločas nejevila. Až na jeden závar ve vápně soupeře byl domácí tým agresivnější, nebezpečnější a především aktivnější, díky čemuž Nešpor v 36. minutě poslal Sigmu do vedení. Obraz druhé půle hry byl z pohledu pražského mužstva o něco lepší, ale stále tomu chyběla jakási jednoduchost či nápaditá myšlenka. Sparta postupem času zvyšovala dobu, jež strávila u míče, ovšem ke gólovému zakončení se neměla, a tak ještě před týdnem neporažený celek prohrává své druhé ligové utkání v řadě.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo:

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:2 (1:0)
Branky: 38. Nikolaj Komličenko, 90+4. Petr Mareš - 49. Martin Šindelář, 56. Ondřej Šašinka
Karty: 34. Laco Takács, 48. Miroslav Keresteš, 80. Marek Matějovský - 40. Artěm Mešaninov, 90. Václav Procházka
Červená: 85. Marek Matějovský
Rozhodčí: Zelinka - Pospíšil, Horák
FK Mladá Boleslav: Jan Šeda, Lukáš Pauschek, Laco Takács, Matěj Chaluš, Miroslav Keresteš(60. Marek Matějovský), Tomáš Ladra (77. Adnan Džafić), Lukáš Hůlka, Petr Mareš, Tiémoko Konaté, Nikolaj Komličenko, Tomáš Přikryl (81. Jiří Kateřiňák)
Baník Ostrava: Jan Laštůvka, Lukáš Pazdera, Martin Šindelář, Patrizio Stronati, Jiří Fleišman, Martin Fillo, Robert Hrubý, Daniel Holzer (85. Denis Granečný), Artěm Mešaninov (46. Milan Jirásek), Dame Diop, Ondřej Šašinka (74. Václav Procházka)

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branky: 36. Martin Nešpor
Karty: 66. David Houska, 67. Tomáš Zahradníček - 67. Costa Nhamoinesu, 68. Josef Šural, 90+4. Guelor Kanga
Rozhodčí: P. Franěk - Paták, Vlasjuk
Sigma Olomouc: Miloš Buchta, Martin Sladký, Jan Štěrba, Václav Jemelka, Michal Vepřek, Lukáš Kalvach, Tomáš Zahradníček (73. Václav Pilař), David Houska, Jakub Plšek (89. Roman Polom), Šimon Falta, Martin Nešpor (69. Jakub Yunis)
Sparta Praha: Florin Niţă, Semih Kaya, Uroš Radaković, Costa Nhamoinesu, Michal Sáček (46. Bogdan Vătăjelu), Guelor Kanga, Martin Frýdek, Srdjan Plavšić (76. Golgol Mebrahtu), Josef Šural, Alexandru Chipciu, Benjamin Tetteh (59. Matěj Pulkrab)