Druhá liga nenudí! Strhující osmigólová bitva na Žižkově i kanonáda Brna

Druhá liga nabídla fanouškům zajímavou podívanou. Především pak pod žižkovskou věží, kde pražská Viktoria remizovala s Pardubicemi 4:4. Pozadu nezůstalo ani Brno, které porazilo Táborsko 4:1.

Na Žižkově se duel od začátku vyvíjel lépe pro domácí, které poslal už v sedmé minutě po chybě brankáře Knoblocha Musa. Chorvatský útočník, který na Žižkově hostuje ze Slavie, přidal po půlhodině další trefu. Snížení obstaral Tischler, ale záhy vrátil dvoubrankové vedení na stranu domácích další hostující borec z Edenu Čermák.

Na rozdíl jedné trefy snížil Černý a za pět minut svou druhou brankou Tischler hlavou vyrovnal. V poslední minutě utkání pak hosty poslal do vedení Petráň. Přitom jen chvíli předtím mohli Pražané vést, ale třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Přesto skončilo napínavé utkání plichtou, o kterou se v nastaveném čase po faulu Knoblocha ve vápně z pokutového kopu postaral Podrazký.

8. kolo druhé ligy:

Viktoria Žižkov - Pardubice 4:4 (2:1)

Branky: 7. a 31. Musa, 48. Čermák, 90.+3 Podrazký z pen. - 40. a 59. Tischler, 54. Černý, 90. Petráň. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Boček. ŽK: Opluštil - Tischler. Diváci: 1132.

Žižkov: Otáhal - Žežulka, Opluštil, Švejdík, Stříž - Auer (62. Urbanec), Batioja, Podrazký, Čermák (77. Volek), Bazal - Musa (90. Dočekal). Trenér: Mikolanda.

Pardubice: Knobloch - Prosek, Klíma, Šejvl, Čelůstka - Fousek (75. Kühnel), Tischler, Jeřábek, Čmelík (62. Sokol) - Černý, Petráň (90.+4 Šafařík). Trenér: Novotný.

Vlašim - Znojmo 2:2 (1:1)

Branky: 36. Fotr, 76. Hadaščok - 25. Mudra, 59. Helísek. Rozhodčí: Lerch - Myška, Ratajová. ŽK: Čereda, Helísek (oba Znojmo).

Vlašim: Le Giang - Kadlec, Štochl, Piško, Túlio - Janda, Mareček, Skopec (69. Fortelný), Plachý (59. Kučera) - Hadaščok, Fotr (72. Dao). Trenér: Brožek.

Znojmo: Buček - Čereda, Cihlář, Ordoš, Ambrozek (81. Hlůže) - Štrombach (74. Krčík), Helísek, Lacko, Mudra - Dramé, Beganovič (34. Teplý). Trenér: Kalvoda.

České Budějovice - Vítkovice 3:0 (1:0)

Branky: 25. Grajciar, 48. Helešic, 63. Havel. Rozhodčí: Orel - Blažej, Leška. ŽK: Končal, Macej, Cverna, Mikula (všichni Vítkovice). ČK: 69. Končal. Diváci: 1569.

Č. Budějovice: Křížek - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic - Havelka (66. Čavoš), Javorek - Kovl (62. Wermke), Grajciar (74. Táborský), Mršič - Ledecký. Trenér: Horejš.

Vítkovice: Šustr - Celba, Mikula, Cverna, Končal - Pašek (61. Mrázek), Matěj, Súkenník (81. Ožvolda), Vasiljev - Mišinský (73. Hýbl), Macej. Trenér: Balcárek.