Pardubice deklasovaly Chrudim, Hradec nedokázal využít zaváhání Budějovic

Páté kolo druhé nejvyšší české soutěže je již ve svém plném proudu a během sobotního dopoledne se nám odehrály další dva duely, během nichž se představily celky, jež se netají svými ambicemi o postupu. Jihlava vůbec poprvé ztratila body, a to na půdě prozatím tápajícího Sokolova, zato Pardubice si zápas s Chrudimí dozajista vychutnaly.

Doposud neporažení fotbalisté Jihlavy si svůj vstup do zápasu se Sokolovem zkomplikovali již v páté minutě utkání, kdy se nechal zbytečně vyloučit německý obránce Till Schumacher. Hosté tak byli nuceni změnit rozestavení a v zápase nemohli naplno využít svých útočných sil, které v předchozích duelech strašily soupeře a které jim až doposud pokaždé zajistily plný bodový zisk. Sokolov za ten svůj může vděčit skvělé dvouminutovce, během níž dal dvě branky, ovšem oslabená Jihlava dokázala i napříč tomu dokázala alespoň vyrovnat a nakonec urvala jeden bod.

Pardubice chtěly před vlastním publikem navázat na slibnou výhru v Třinci, a tak když přijela Chrudim, dlouho neotálely a dostaly se do vedení. Branka Petráně z druhé minuty byla však jediná, která padla v prvním poločase, což ještě dávalo hostům nějakou tu naději na bodový zisk. Nicméně to, co nastalo v půli druhé, s tím patrně žádný z návštěvníků nepočítal, neboť místo vyrovnání přišly další tři inkasované góly.

Hradec Králové se v tabulce mohl posunout na třetí místo a přeskočit tak Budějovice, ale na půdě Prostějova uhrál jen bezbrankovou remizu. Vítkovice před vlastními diváky zdárně zvládli bitvu s Varnsdorfem. Skóre otevřel ve 27. minutě Pašek a ve druhém poločase náskok pojistil macej.

FNL - 5. kolo:

Ústí nad Labem - Viktoria Žižkov 4:1 ( 8. a 12. Jindráček, 36. Miskovič, 86. Leibl - 15. Musa)
Zbrojovka Brno - Dynamo České Budějovice 2:1 (27. Magera, 43. vlastní Havel - 51. Havel.)
Sokolov - Jihlava 2:2 (60. Vávra, 62. Kosak - 57. Vaculík z pen., 74. Urblík)
Pardubice - Chrudim 4:0 (2. a 70. Petráň, 56. Černý, 88. Tischier)
Prostějov - Hradec Králové 0:0
Vítkovice - Varnsdorf 2:0 (27. Pašek, 68. Macej)