Exsparťani Dočkal s Picaultem vyzráli na Schweinsteigera

V noci ze středy na čtvrtek nabídla Východní konference Major League Soccer dva odlišné zápasy. Zatímco New York City před domácím publikem splnil roli favorita, v duelu mezi Chicagem a Philadelphií byla k vidění napínavá přestřelka.

Bodově druhý nejúspěšnější tým soutěže přehrál kanadského zástupce poměrem 3:0, s tím, že všechny branky zaznamenal ve druhém dějství, ve kterém se postupně trefili Medina, Matarrita a Lewis.

Favorita tak nemusela mrzet ani absence nejlepšího střelce mužstva Davida Villy, jenž přetavil deset dosavadních startů v základní sestavě v osm přesných zásahů a čistě v MLS už se dávno překlenul přes hranici sedmdesáti gólů.

Chicago Fire se muselo sklonit před svým soupeřem podruhé v řadě a nic na tom nezměnila ani skutečnost, že kapitán mistrů světa z roku 2014 Bastian Schweinsteiger vyrovnával proti Philadelphii na 3:3 ve čtyřiadevadesáté minutě.

O minutu později totiž rozhodl o triumfu Union střídající Accam. Za vítěze se mimochodem prosadil také exsparťan Fabrice Picault, jenž odehrál celé utkání a k tomuto datu se za Philly prosadil třikrát.

V základní sestavě nechyběl ani další exletenský borec Bořek Dočkal, jenž se na trávníku zdržel do 66. minuty, než přepustil místo Creavalleovi. Devětadvacetiletý záložník se tentokráte nepodílel na žádné ze čtyř branek a jeho čísla tak zůstala na bilanci pěti branek a tří asistencí.

Výsledky zámořské MLS:

New York City - Montreal Impact 3:0  (60. Medina, 65. Matarrita, 76. Lewis)

Chicago Fire - Philadelphia Union 3:4 (39. Nikolics z penalty, 69. Katai, 90+5. Schweinsteiger - 31. Medunjanin, 45. a 73. Burke, 90+5. Accam)