Spartě Váchův gól nestačil, Plzeň rozdrtila Groznyj a dařilo se i Liberci

Do přípravy na první ligu vstoupily v pátek tři prvoligové týmy: Sparta Praha, Viktoria Plzeň a Slovan Liberec. Jako první byli na řadě svěřenci Pavla Hapala, ti ale moc úspěšní nebyli, neboť svému soupeři podlehli 1:2. Nastoupila i nová akvizice Letenských Alexandr Chipciu, jenž hráál na pozici pravého beka. Plzni se dařilo o poznání lépe, ruského soupeře Akhmat Groznyj porazila vysoko 4:0. Liberec si zase poradil s rakouským Riedem.

Fotbalisté Sparty se v přípravném utkání proti druholigovým Českým Budějovicím dostali do vedení zásluhou Lukáše Váchy, před přestávkou ale Dynamo z penalty, kterou proměnil Kladrubský, vyrovnalo. Vítězný gól vstřelil Pouček brzy po přestávce a na to už Sparta zareagovat nedokázala.

Plzeň se do vedení dostala už po osmi minutách a autorem první branky byla hvězda týmu Michael Krmenčík. Ten stejný hráč udeřil i o dvacet minut později a třetí gól přidal před přestávkou Jan Kopic. Na konečných 4:0 uzavřela v 58. minutě nová posila Viktorky Roman Procházka. Vypadá to, že úřadující mistr je ve formě.

I Slovan Liberec vyšel ze zápasu s rakouským Riedem vítězně. Postaral se o to hráč z Konga Sukisa, jenž ještě loni oblékal dres druholigových Českých Budějovic. Právě on vstřelil oba góly svého týmu a Slovan porazil Ried 2:0.

Sparta Praha - České Budějovice 1:2 (1:1)
Branky: 18. Vácha - 36. Kladrubský, 47. Pouček
Sestava Sparty: Heča – Chipciu (46. Chvátal), Štetina (46. Costa), Kaya, M. Frýdek (64. Civič) – Vácha (64. Kulhánek) – Vukadinovič (64. Ben Chaim), Kanga (46. Stanciu), Mustedanagič, Vatajelu (46. Ristič) – Pulkrab (64. Šural)

Viktoria Plzeň - Akhmat Groznyj 4:0 (3:0)

Branky: 8. Krmenčík, 31. Krmenčík, 45. Kopic, 58. Procházka
Sestava Plzně: Kozáčik – Řezník (62. Havel), Pernica, Hubník (62. Hájek), Limberský (62. Kovařík) – Hrošovský (46. Hořava), Procházka (83. Štursa) – Petržela (46. Ekpai), Čermák (62. Kolář), Kopic (78. Zeman) – Krmenčík (62. Řezníček)

Slovan Liberec - Ried 2:0 (0:0)

Branky: 61. a 69. Sukisa
Základní sestava Liberce: Nguyen - Vukliševič, Karafiát, Köstl - Kerbr, Potočný, Breite, Ševčík, Koscelnik - Sukisa, Pázler