Sparta má za sebou na úvod přípravy výhru i prohru

Pražská Sparta na úvod letní přípravy vyzvala slovenský Trenčín, ale výhry se nedočkala. Mezi tři tyče se postavil Milan Heča a v poli bylo možné spatřit dalšího nováčka Benjamina Tetteha. Právě někdejší tvář Bohemians obstarala jedinou trefu letenského celku, ale soupeř se střelecky prosadil hned ve dvou případech, což nakonec rozhodlo. V odvetě na Strahově si ale český celek napravil chuť a stejného soupeře porazil 4:2.

Síly změřily také České Budějovice, které nakonec porazili Příbram 2:1. Skóre otevřel Soldát, ale Jihočeši již o minutu později srovnali díky Kalouskovi. V závěru prvního poločasu otočil nepříznivý stav Čermák.

Sigma Olomouc si zvolila za svého soupeře Liptovský Mikuláš a recept na jeho defenzivu nalezla. Již v sedmé minutě prvně rozvlnil sítě Manzia a po změně stran se dvakrát střelecky prosadil Plšek. Karviná nestačila na polského soupeře z Krakova. Cracovia vedla již po poločase rozdílem dvou branek, další dvě přidala po změně stran a v závěru už jen snižovali Wágner a Piroch.

Sparta Praha - Trenčín 1:2 (1:1)
Branky: 22. Tetteh - 10. Ubbink, 77. Čatakovič.
Sestava Sparty: Heča - Wiesner (28. Sáček, 53. Mandjeck), Kaya, Čivič, Frýdek - Mandjeck (46. Dao), Kanga - Vukadinovič, Néstor (72. Hložek), Plavšič (46. Holzer) - Tetteh. Trenér: Hapal.

MFK Karviná - Cracovia Krakov 2:4 (0:2)
Branky: 76. Wágner, 83. Piroch - 4. Helik z pen., 43. Hernández, 67. Douglas Dias, 86. Serafin.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:1 (2:1)
Branky: 24. Kalousek, 45. Čermák - 23. Soldát.
Sestava Příbrami: Kočí - Nitrianský, Kodr, Soldát, Polidar - Polák (56. Hloušek), Kilián, Januška, Breda - Matoušek (76. Petrlík) - Jandera (62. Klán). Trenér: Csaplár.

Sigma Olomouc - Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0)
Branky Olomouce: 76. a 86. Plšek, 7. Manzia.
Sestava Olomouce:
I. poločas: Buchta - Surzyn, Radakovič, Kotouč, Vepřek - Moulis, Kalvach, Texl, Hála - Manzia, Yunis.
II. poločas: Mandous - Sladký, Štěrba, Polom, Hýbl - Zahradníček, Zmrzlý, Plšek, Spáčil, Falta - Dvořák. Trenér: Jílek.
Baník Ostrava - Ružomberok 1:0 (0:0)
Branka: 74. Jirásek.

Sparta Praha - Trenčín 4:2 (0:0)
Branky: 48. Ben Chaim, 63. Ristič, 82. Stanciu, 85. Holzer - 72. a 75. Paur.
Sestava Sparty: Bičík (46. Vorel) - Zahustel, Kulhánek, Costa, Vatajelu - Stanciu, Vácha (46. Mavuba), Ristič, Ben Chaim (72. Hložek) - Pulkrab (72. Dao), Šural (46. Mustedanagič). Trenér: Hapal.

Sestava Ostravy: Budinský (46. Lapeš) - Pazdera (61. Bolf), Šindelář (46. Stronati), Azackij (46. Pokorný), Fleišman (61. de Azevedo) - Bolf (31. Mešaninov), Kaloč (31. Willwéber), Hrubý (61. Kaloč), De Azevedo (31. Jirásek) - Macej (61. O. Šašinka), O. Šašinka (31. J. Šašinka). Trenér: Páník.

Bohemians Praha 1905 - Hradec Králové 7:2 (4:1)
Branky: 7. a 45. Dostál, 24. a 42. Juliš, 56. F. Hašek, 69. Záviška, 85. Kabajev - 36. Vlkanova, 76. Zorvan.
Sestava Bohemians - I. poločas: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Vondra - Reiter, Švec, Martin Hašek ml., Vodháněl - Mašek, Juliš.
II. poločas: Fryšták - Bartek, Bederka, Šmíd, Vondra - Záviška, Jindřišek, F. Hašek, Vodháněl - Nečas, Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.

FK Mladá Boleslav - Slovan Bratislava 2:2 (0:1), pen. 6:5
Branky: 54. Novák, 87. Komličenko z pen. - 44. Šporar, 90.+2 Saláta. Rozhodující penalta: Král.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - Pauschek, Takács, Král, Keresteš - Diviš, Hubínek, Matějovský, Novák, Provazník - Komličenko. Trenér: Weber.