Jablonec se opět posunul před Spartu, Brno se v Teplicích zmohlo na odpor

Díky triumfu Slavie v MOL Cupu může Sparta nevydařenou sezónu kompenzovat přímým postupem do skupinové fáze Evropské ligy. Stačí být třetí v tabulce HET ligy a letenský celek k tomu vykročil výhrou s Jihlavou. Hubené vítězství obstaral až v závěru zápasu Kanga.

Hosté v Jihlavě šli za vítězstvím od první minuty, ale proti dobře postavenému defenzivnímu valu se dlouho nedokázali prosadit. Chyběla efektivita v koncovce a nervozita přinesla chyby i na druhé straně, ale Ikaunieks a Buchta zaváhání nepotrestali. Před změnou stran se zranil Kadlec, který musel předčasně do sprch. Druhých pětačtyřicet minut branku přeci jen nabídlo, ale až v samotném závěru. Tři body pro Spartu obstaral Kanga, který z větší vzdálenosti překonal Rakovana.

Ostrava přivítala na své půdě Liberec. Oba celky potřebovaly bodovat, což se nakonec stalo, ale přednostně by braly raději plný počet. Hosty poslal do vedení v závěru prvního poločasu Oscar. Domácí se zmohli na odpor, když v 52. vyrovnal Poznar a postaral se tak o konečný výsledek 1:1.

Zlín chtěl před vlastními diváky získat plný počet bodů, ale v dalším ligovém kole hostil Olomouc, která si brousí zoubky na pohárovou Evropu. Skóre otevřel v 8. minutě hostující Řezníček. Chvíli před koncem první půle si vlastní branku vstřelil Bačo. Domácí Železník ve druhé půli snížil, ale již o minutu později zvýšil opět náskok Řezníček. V 89. minutě potvrdil výhru Hanáků Houska, který upravil na konečných 1:4.

Vedoucí Plzeň se svým postavením v tabulce hazarduje, což dokazuje remíza se Slováckem 1:1. Moravský klub se dostal do vedení až v 70. minutě díky brance Kubaly, ale domácí tušili, že může být zle. Alespoň bod získal pro Viktorii Chorý, který vyrovnal o osm minut později.

Klokani v Ďolíčku nedokázali nalézt recept na Mladou Boleslav. Pražský klub prohrával již po sedmadvaceti minutách, kdy se trefil Konaté. V závěru první půle srovnal stav Vaníček ale v po změně stran vrátili vedení středočeskému celku Chaluš a Magera.

Brno dál živí naději, že by se mohlo udržet v české nejvyšší soutěži, přestože je i po výhře s Teplicemi poslední. Moravský klub začal na Stínadlech aktivně a po brance Růska šel do vedení. Po změně stran náskok navýšili Acosta, Bazeljuk a Krejčí. Hosté snížili až v 86. minutě zásluhou Vaněčka.

Jablonec zvládl svou misi ve 28. kole také na výbornou. Potřeboval před svými diváky plně bodovat s Karvinou, což se svěřencům kouče Rady podařilo. Skóre otevřel ve 34. minutě Chramosta. Po změně stran sice srovnal stav Dreksa, ale Doležel pár minut poté opět vrátil vedení hráčům v zelených dresech.

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 81. Kanga. Rozhodčí: Berka - Kotík, Blažej. ŽK: Ljovin - Kanga. Diváci: 4500 (vyprodáno).
Jihlava: Rakovan - Vaculík (78. Popovič), Štěpánek, Buchta, Schumacher - Mara, Urblík (59. Ljovin) - Fulnek, Dvořák, Zoubele (73. Keresteš) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.
Sparta: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Costa - Kulhánek - Stanciu (90. Sáček), Kanga, Plavšič (87. Vatajelu) - V. Kadlec (43. Lafata), Šural. Trenér: Hapal.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 52. Poznar - 45.+2 Oscar. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Pochylý. ŽK: Poznar, Pazdera - Wiesner, Pulkrab, Folprecht. Diváci: 10.155.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Hrubý, Hlinka (46. Jirásek), de Azevedo - Poznar (73. Granečný) - Baroš (21. Diop). Trenér: Páník.
Liberec: Hladký - Coufal, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Bosančič (67. Folprecht), Havelka - Wiesner, Oscar (70. Ševčík), Pilař (82. Bartl) - Pulkrab. Trenér: Holoubek.

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 1:4 (0:2)

Branky: 52. Železník - 7. a 54. Řezníček, 42. vlastní Bačo, 89. Houska. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Vít. Bez karet. Diváci: 4112.
Zlín: Zlámal - Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák - Jiráček, Hnaníček - Ekpai (46. Vukadinovič), Hronek, Holzer (67. Beauguel) - Železník (83. Džafič). Trenér: Petržela.
Olomouc: Buchta - Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Plšek (89. Yunis), Falta (80. Moulis) - Řezníček (71. Polom). Trenér: Jílek.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 78. Chorý - 70. Kubala. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Flimmel. ŽK: Zeman - Reinberk, Navrátil, Janošek, Šimko, Břečka, Heča, Juroška. Diváci: 10.108.
Plzeň: Kozáčik - Petržela (74. Bakoš), Řezník, Hájek (14. Živulič), Kovařík - Hořava, Hrošovský - Zeman, Čermák (54. Chorý), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.
Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Reinberk - Janošek - Navrátil (76. Šimko), Sadílek, Machalík (57. Hofmann), Petr (83. Vasiljev) - Kubala. Trenér: Kordula.

Bohemians - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Branky: 40. Vaníček - 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera. Rozhodčí: Orel - Myška, Fišer. ŽK: Takács, Jánoš. Diváci: 4787.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Švec - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček - Nečas (74. Kabajev). Trenér: Hašek st.
Ml. Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš, Valenta (86. Fabián) - Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) - Komličenko (56. Přikryl) Trenér: Weber.

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:4 (0:1)

Branky: 86. Vaněček - 18. Růsek, 50. Acosta, 69. Bazeljuk, 84. Krejčí. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Poživil. ŽK: Žitný, Soungole, Jeřábek - Lutonský, Kratochvíl, Sukup. Diváci: 3011.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Soungole, Kučera - Hora, Žitný (70. Šimeček), Rezek (56. Trubač) - Červenka (46. Vaněček). Trenér: Šmejkal.
Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský - Růsek (68. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

FK Jablonec - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 34. Chramosta, 71. Doležal - 63. Dreksa. Rozhodčí: Pechanec - Boček, Hock. ŽK: Chramosta - Šisler, Letič, Dreksa. Diváci: 2603.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Jovovič (90. Diviš), Považanec, Trávník (86. Piroch), Hanousek - Chramosta, Doležal (80. Hübschman). Trenér: Rada.
Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Janečka, Eismann - Šisler (61. Ramírez), Panák - Štepanovský (61. Voltr), Budínský, Letič - Wágner. Trenér: Mucha.