Byli jsme namotivováni články v tisku, komentuje vítězství olomoucký Onofrej

Utkání mezi nováčky nejvyšší fotbalové soutěže skončilo vítězstvím Sigmy 1:0. Ta se vrátila na třetí místo tabulky před Spartu, naopak Baník stále ztrácí minimálně tři body na záchranu. Domácí vedl v zápase asistent Ladislav Onofrej, protože trenér Jílek byl po minulém zápase (a kritice rozhodčích) suspendován na dva zápasy. Jak oba trenéři hodnotili utkání?

Byli jsme namotivováni některými články v tisku. I když jsme uhráli bod v Jablonci, byli jsme kritizováni. Proto jsme chtěli dokázat, že máme kvalitu a jsme rádi, že se nám to podařilo, komentoval výsledek dočasný hlavní trenér Ladislav Onofrej. Prvních 35 minut bylo z naší strany velmi kvalitních. Hráli jsme to, co jsme chtěli, a byla jen škoda, že jsme nedokázali skórovat. Pak se Baník více tlačil dopředu a měl tam nějaké situace, ale myslím, že s naším potenciálem a mužstvem jsme nemohli čekat, že Baník přehrajeme o dvě třídy. Vítězství je důležitější tím spíše, že několik hráčů mělo v týdnu zdravotní problémy, pochválil olomoucký šéf své svěřence i kvalitu ostravských.

Na druhé straně příliš veselo nebylo. Baník sice inkasoval gól po solidních 381. minutách a dokázal tím, že v zimě piloval defenzivu, ke kýženému výsledku to ovšem nevedlo.Olomouc v první půli diktovala hru a byla nebezpečná při standardních situacích. Měla tam centry před bránu, tam jsme tahali za kratší konec. Ve druhé půli už jsme více vystoupili, aby domácí nemohli hrát takový postupný útok, kombinovat a roztahovat hru. Přinutili jsme je k dlouhým nákopům a nebýt jedné chyby, kdy jsme se nechali přehrát ve vápně, tak bychom bod asi získali, věřil po utkání Bohumil Páník. A dodal: Bohužel dnes nám nebylo přáno. Měli jsme tam pak ještě situace. Hlavně Šindelář dvakrát, ale neproměnil ani jednu příležitost.

V příštím utkání jede Baník na horkou půdu Sparty Praha, Olomouc se pokusí potvrdit třetí místo v zápase s Teplicemi.