Černé úterý favoritů! Končí Citizens a překvapivě i Barcelona

Manchesteru City se nepovedl zázrak před vlastními fanoušky a tříbrankové manko z Liverpoolu nesmazal. Notnou dávku viny na tom nese i sudí, který Citizens v závěru poločasu chybně neuznal gól na 2:0. Naopak Reds po změně stran dvěma brankami duel otočili a postoupili mezi nejlepší čtveřici Ligy mistrů. Překvapivě končí i další favorit. Barceloně totiž nestačila výhra 4:1 z Nou Campu a po porážce 0:3 na hřišti AS Řím rovněž dává milionářské soutěži sbohem.

S nelehkým úkolem smazat tříbrankové manko z úvodního duelu šli do čtvrtfinálové odvety Ligy mistrů proti Liverpoolu hráči Manchesteru City. Domácím na Etihad Stadium vyšel úvod utkání náramně, když se po chybě obrany Reds prosadil již ve druhé minutě Gabriel Jesus.

Citizens i přes vysunutý presing Liverpoolu svého soka tlačili a přišpendlili před šestnáctku. Nezřídka se stávalo, že Kloppova parta bránila dlouhé desítky vteřin v devíti lidech v pokutovém území, ale gólman Karius s pomocí obrany šance hostů mařil.

V jedenačtyřicáté minutě pak pomohla Kariusovi branková konstrukce. Dělovku Bernarda Silvy zpoza vápna totiž zastavila tyč. Takřka vzápětí se už už domácí radovali ze Saného gólu, který však pro chybně odmávaný ofsajd nebyl uznán.

V závěru první půle si první velkou šanci vypracovali i hráči Liverpoolu, ale po Salahově přihrávce pálil z velkého úhlu vysoko nad Oxlade-Chamberlain.

Deset minut po změně stran dokázali borci z Liverpoolu udržet míč ve středu hřiště, dopředu se vrhl mezi čtveřici bránících Sadio Mané, jehož pokus ještě odkázal Ederson zlikvidovat, ale na elegantní zakončení dobíhajícího Salaha už neměl nárok.

Inkasovaný gól bleděmodrými očividně otřásl, protože v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit čtyři branky a už ani jednou neinkasovat. Definitivní razítko postupu Liverpoolu dal v 76. minutě po obrovské chybě Otamendiho Firmino.

Konec v Lize mistrů hlásí i Barcelona, která přitom úvodním čtvrtfinálový duel proti AS Řím vyhrála 4:1. V Itálii však s Vlky, za které v základní sestavě nastoupil Patrik Schick, prohrála 0:3, když rozhodující gól dal v 82. minutě Manolas.

Odvetná utkání čtvrtfinále Ligy mistrů:

AS Řím - FC Barcelona 3:0 (1:0)

Branka: 6. Džeko, 58. De Rossi z pen., 82. Manolas. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.). ŽK: Jesus, Fazio - Piqué, Messi, L. Suárez. Diváci: 56.580. První zápas 1:4, postoupilo AS Řím.

AS Řím: Alisson - Manolas, Fazio, Jesus - Florenzi, Nainggolan (77. El Shaarawy), De Rossi, Strootman, Kolarov - Džeko, Schick (73. Ünder). Trenér: Di Francesco.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo (85. Dembélé), Piqué, Umtiti, Alba - Roberto, Rakitič, Busquets (85. Alcácer), Iniesta (80. Gomes) - Messi, L. Suárez. Trenér: Valverde.

Manchester City - Liverpool 1:2 (1:0)

Branka: 2. Jesus - 56. Salah, 77. Firmino. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar (všichni Šp.). ŽK: Ederson, B. Silva - Mané, Alexander-Arnold, Firmino, Van Dijk. Diváci: 53.461. První zápas 0:3, postoupil Liverpool.

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte - B. Silva (74. Gündogan), Fernandinho, De Bruyna, D. Silva (66. Agüero) - Sterling, Jesus, Sané. Trenér: Guardiola.

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (81. Clyne), Van Dijk, Lovren, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner - Salah (90. Ings), Firmino (81. Klavan), Mané. Trenér: Klopp.