Real vyškolil Juventus, Sevilla na Bayern neměla

Do semifinále Ligy mistrů má nakročeno obhájce trofeje Real Madrid, který v repríze loňského finále přehrál Juventus v Turíně jasně 3:0. V dalším utkání zvítězil Bayern v Seville 2:1.

Real nakročil za vítězstvím již ve třetí minutě, když se prosadil Cristiano Ronaldo, který se tak trefil ve všech zápasech v letošním ročníku. Italský celek se sice snažil o zteč, ale pokusy staré dámy většinou končily mimo pokutové území. V 64. minutě tak opět udeřil CR7, když se po centru z pravé strany prosadil ekvilibristicky přes hlavu a dal svůj čtrnáctý gól v této sezoně Ligy mistrů. O osm minut později už to bylo o tři góly, když po přihrávce portugalského snajpra skóroval Brazilec Marcelo.

S domácími mohlo být ale ještě hůře. Podruhé v duelu totiž za Buffonem zazvonilo břevno. V první půli ho orazítkoval Kroos, ve druhé pak střídající Kovačič. Další tutovku měl Ronaldo, ale ve stoprocentní šanci přestřeli. V odvete se bude muset Juventus navíc obejít bez Dybaly, který viděl červenou kartu.

Nakročeno mezi čtyři nejlepší týmy soutěže má i mnichovský Bayern, který vyhrál na půdě Sevilly 2:1. Španělský celek se ujal vedení ve 32. minutě po trefe Sarabii, ale o pět minut později si dal vlastní gól Navas a 22 minut před koncem rozhodl o výhře Bavorů Španěl Alcántara.

Úvodní utkání čtvrtfinále Ligy mistrů:

Sevilla FC - Bayern Mnichov 1:2 (1:1)

Branky: 32. Sarabia - 37. vlastní Navas, 68. Alcántara. Rozhodčí: Orsato - Di Fiore, Manganelli - Massa, Damato (všichni It.). ŽK: Correa, Pizzaro - Bernat, Ribéry, Müller. Diváci: 40.635.

Sevilla: Soria - Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Pizarro - Sarabia, Vázquez, Correa (78. Ramírez) - Ben Yedder (80. Muriel). Trenér: Montella.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat (46. Rafinha) - Martínez - Müller, Vidal (36. Rodríguez), Alcántara, Ribéry (79. Robben) - Lewandowski. Trenér: Heynckes.

Juventus Turín - Real Madrid 0:3 (0:1)

Branky: 3. a 64. Ronaldo, 72. Marcelo. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Göcek, Simsek (všichni Tur.). ŽK: Bentancur, Dybala - Ramos, Kovačič. ČK: 66. Dybala. Diváci: 40.849.

Juventus: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah (69. Mandžukič) - Khedira (75. Cuadrado), Bentancur - Costa (69. Matuidi), Dybala, Sandro - Higuaín. Trenér: Allegri.

Real: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modrič (82. Kovačič), Kroos, Casemiro, Isco (75. Asensio) - Benzema (59. Vázquez), Ronaldo. Trenér: Zidane.