Schürrle: Ostuda? Můžeme být rádi, že jsme nedostali od Bayernu nařezáno více

Tak jako ve Španělsku spolu měří síly Barcelona s Realem Madrid, nejatraktivnějším střetem v Bundeslize je beze sporu konfrontace Bayernu Mnichov s Borussií Dortmund. Stalo se tak i v sobotu na půdě bavorského giganta, jenže hráči ve žlutočerných dresech totálně propadli a domů do Vestfálska si odváželi debakl 0:6.

Černý podvečer, noční předvečerní můra, která bude hráče Borussie děsit ještě dlouho. Přitom by ho rádi dostali co nejdříve z hlavy, protože se jednalo o potupu, kterou si za rámeček rozhodně nestrčí. Mnichovský gigant zacílil hned v prvním poločase, kdy nastřílel pět branek a bylo prakticky po zápase. Již v páté minutě se prosadil Lewandowski, který si nakonec připsal i hattrick. Jeho apetit doplnili Rodríguez, Müller a Ribéry.

Po zápase nevládla v táboře Borussie dobrá atmosféra. Ostudy měli hráči i trenér plný kabát. „Nemám slov, byla to pohroma od první do poslední minuty. V prvním poločase jsme na hřišti vůbec nebyli, což je v takových zápasech nepřípustné a Bayern nás za to zničil,“ nehledal slova obhajoby André Schürrle.

„Ve druhé půli nás domácí už nechali. Nevím, kde se stala chyba, rozhodně to nemá nic společného s taktikou ani s hráči. Mohli nám dát více gólů a měli jsme štěstí, že to bylo jenom 6:0,“ dodal zklamaný Schürrle. Dortmund opět ztratil body, což mu nenahrává do karet. Na druhé Schalke ztrácí již čtyři body a ohlížet se musí také, neboť se na něj dotahují Lipsko, Leverkusen a Frankfurt.