Petržela po infarktovém závěru: Asi jsme jim to zkomplikovali, ale my ty body potřebovali víc

Tři body, které mají cenu větší než měšec plný zlata. Ševci bojují o záchranu a v minulých týdnech se jim příliš nedařilo. Pod taktovkou nového kouče Vlastimila Petrželi se jedná o první výhru, ba co více, s mistrovskou Slavií, které definitivně zhatili snahu obhájit titul.

Obrovské překvapení se zrodil v Edenu, kde Zlín vyválčil senzační výhru 2:1. Hosty poslal do vedení Holzer již v sedmé minutě, ale sešívaní mohli o pár minut srovnat. Škoda však penaltu neproměnil, ale své zaváhání napravil ještě před změnou stran. Minuty plynuly a zdálo se, že vítěz z tohoto duelu nevzejde, ale v nastavení druhého poločasu se tak přeci jen stalo.

„Kluci makali jak hrom a krásně to zvládli, odbojovali to,“ rozplýval se po zápase Petržela, kterého jsme v uplynulých týdnech znali spíše díky peprným výrokům a bídným výsledkům. „Asi jsme Slavii zkomplikovali boj o titul, ale já myslím, že my ty body potřebovali víc,“ zaznělo na tiskové konferenci bezprostředně po zápase.

Obrovský tlak domácích nenašel vytouženého cíle, zato Zlín po bleskovém protiútoku sítě rozvlnil. Vukadinovič nahrál Ekpaiovi a bylo vymalováno. „Musím říct, že jako s bývalým útočníkem to se mnou málem seklo. Když jsem viděl, jak se Vukadinovič po tom sólu tlačí na stranu, kde má nejmíň prostoru a odkud už to nedostane do brány. Naštěstí tu akci dotáhl Ekpai, dostal míč a trefil to. Ale Vukadinovič to vyřešil hrozně,“ popisoval Petržela moment, kdy mu srdce málem vyskočilo z hrudníku.

Pro Ševce to však znamenalo zisk překvapivých, ale velmi důležitých třech bodů, které možná výraznou měrou pomohou k záchraně mezi elitou. „Tenhle výsledek pro nás má neskutečný význam. Věděli jsme, že Baník vyhrál a my jsme to potřebovali také,“ cítil kouč Zlína úlevu, že se konečně štěstí přiklonilo také k jeho týmu.