Zlín krutě potrestal laxní Slavii a slaví první body pod Petrželou!

Slavia Praha v jediném nedělním zápase uzavřela dvaadvacáté kolo nejvyšší české soutěže soubojem se Zlínem, kterému se nedaří a na jaře získal pouze bod za remízu s Duklou. Jenže v Edenu nastoupil úplně jiný Zlín a i díky neefektivnímu Milanu Škodovi, jenž spálil penaltu a některé šance ve druhém poločase, úřadujícího mistra porazil!

Zlín skvěle vstoupil do utkání. Krátce po rohové situaci si sešívaná, v tomto případě spíš nesešívaná, obrana nepohlídala exsparťana Daniela Holzera, jenž otevřel skóre. Ve 24. minutě byl ovšem nařízen pokutový kop ve prospěch domácí Slavie! Jenže zkušený kanonýr Milan Škoda selhal a Zlínu vedení vydrželo. Ale ne dlouho. O čtyři minuty později "Škoďák" vše napravil a hlavou vyrovnal na 1:1.

Do konce poločasu se nic zásadního nedělo. Slavia byla mírně aktivnější, kvalita fotbalu však nestála za bůh ví co. Konec byl pikantnější a Slavia neproměnila některé šance, za což byla potrestána nejkrutějším možným způsobem.

Slavia rozehrávala přímý kop a chtěla utkání zvrátit na svou stranu. Byl to však Zlín, který se po neúspěchu ze standardky dostal do brejku a právě špatně hlídaný Ekpai zakončil do prázdné brány. Slavia pochopitelně nedokázala gólově odpovědět a Zlín tak slaví první jarní výhru a zároveň si připisuje vůbec první body pod novým koučem Vlastimilem Petrželou.

Slavia Praha - Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 28. Škoda - 7. Holzer, 90+2. Ekpai
Neproměněná penalta: 24. Škoda (Slavia Praha)
Žluté karty: 25. Ekpai, 35. Matejov, 64. Bartošák, 78. Hnaníček, 89. Dzafič, 90+5. Zlámal (všichni Zlín)
Domácí: Kolář – Bořil, Jugas, Pokorný, Sýkora (61. Tecl) – Kúdela, Souček – Mingazov (46. Bucha), Hušbauer, Stoch (84. Necid) – Škoda, trenér: Trpišovský
Hosté: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček, Traoré (87. Dzafič) – Ekpai, Hronek (70. Hnaníček), Holzer – Vyhnal (74. Vukadinovič), trenér: Petržela
Rozhodčí: Hrubeš – Kříž, Myška
Diváci: 13 477