Severočeské celky slaví výhry, Brno bere bod, Sparta zase ztratila vedení

Výbornou jarní formu potvrzuje Jablonec, který v lize vyhrál šestý zápas v řadě a vyrovnal tak svůj rekord ze sezony 201/11. Další skalp získali Severočeši v duelu s Bohemians, které porazili 2:1. Dařilo se i dalšímu celku z Podještědí – Liberci. Slovan vydoloval tři body na půdě Slovácka. Pražská Sparta v Teplicích nevyhrála pět let a ani v sobotu se nedočkala, když na Stínadlech počtvrté v řadě remizovala.

Jablonec začal proti klokanům náporem a hned v první minutě mohl jít do vedení, ale brankář Fryšták Jovovičovu střelu vytáhl, stejně jako pokus Doležala z páté minuty. Pražané byli v úvodní půlhodině naprosto bezradní, ale domácí dál zahazovali své šance. Gól přišel až v 26. minutě, když si na rohový kop Trávníka naskočil Lischka a hlavou se prosadil.

Krátce před poločasem ale přišel šok v podobě vyrovnávací trefy. Na pravé straně zapomněli domácí na pravé straně na Reitera, který našel Haška a skóroval a ukončil 487 minut dlouhou jabloneckou neprůstřelnost. Domácí byli nadále aktivnější a po hodině hry se dostali znovu do vedení, když přímý kop přesně k tyči zakroutil Jovovič.

Brno uhrálo doma s Karvinou bezbrankovou remízu, ačkoli mělo celou řadu šancí ke skórování. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka územní převahu v branku přetavit nedokázali. Dvakrát jejich pokusy skončily na břevně a jednou na tyči. Na gól tak Zbrojovka čeká už 310 minut.

Podle dobře známého scénáře se vyvíjel duel Sparty v Teplicích. Letenské poslala do vedení zimní posila Nicola Stanciu, ale po změně stran se podařilo domácím vyrovnat a Pražané tak zase brali jen bod.

22. kolo první ligy:

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)

Branky: 26. Lischka, 63. Jovovič - 43. Martin Hašek ml. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Pfeifer. ŽK: Pernica - Mašek, Reiter. Diváci: 3512.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Masopust (85. Hübschman), V. Kubista, Trávník, Jovovič (78. Hanousek) - Chramosta, Doležal (74. Považanec). Trenér: Rada.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (83. Záviška), Mašek (46. Nečas), Bartek (46. Luts) - Tetteh. Trenér: Martin Hašek st.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 7. Pulkrab. Rozhodčí: Pechanec - Pelikán, Horák. ŽK: Janošek, Daníček, Navrátil - Kerbr, Mikula, Karafiát, Breite. Diváci: 4226.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Šimko, Divíšek - Navrátil, Janošek (46. Machalík), Sadílek (60. Kubala), Daníček, Petr (77. Rezek) - Zajíc. Trenér: Kordula.

Liberec: Hladký - Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr (46. Knejzlík) - Breite, Folprecht, Oscar, Havelka, Potočný (86. Bartl) - Pulkrab (64. Da Silva). Trenér: Holoubek.

Zbrojovka Brno - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Berka - Hájek, Flimmel. ŽK: Lutonský, Krejčí, Pilík - Šisler, Panák. Diváci: 3093.

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský - Acosta, Kratochvíl (32. Krejčí), Sedlák (86. Pilík), Juhar - Škoda - Zikl (70. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler - Voltr (66. Lingr), Janečka (59. Panák), Budínský, Kalabiška (90. Weber) - Wágner. Trenér: Mucha.

FK Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 57. Červenka - 40. Stanciu. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Ljevakovič - Zahustel. Diváci: 10.142.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Hyčka, Trubač, Hora (90. Shejbal) - Červenka (71. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Sparta: Nita - Zahustel, Štetina, Costa, M. Frýdek (46. M. Kadlec) - Kulhánek - Stanciu (60. Ristič), Sáček, Kanga, Plavšič - V. Kadlec (75. Šural). Trenér: Hapal.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 89. Bakoš - 40. Mareš, 79. Hubínek. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Pochylý. ŽK: Chorý - Šušnjar, Přikryl, Komličenko, Poláček. ČK: 58. Komličenko. Diváci: 8722.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník (74. Zeman), Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář (46. Chorý), Kovařík - Krmenčík (42. Bakoš). Trenér: Vrba.

M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Šušnjar, Chaluš, Křapka - Jánoš, Matějovský (66. Hubínek) - Konaté (86. Magera), Přikryl (74. Ladra), Mareš - Komličenko. Trenér: Weber.