Arsenal rozprášil Stoke City až v závěru, Alli rozhodl derby proti Chelsea

Český reprezentant Patrik Schick nastoupil v základní sestavě AS Řím na hřišti Boloni, za kterou odehrál dvě minuty záložník Ladislav Krejčí. Vlkům se zvítězit nepodařilo, když alespoň remízu zachránil čtvrt hodiny před koncem Edin Džeko. Liverpool otočil zápas na Crystal Palace a vyhrál 2:1, když rozhodující gól dal nejlepší střelec soutěže Mohamed Salah. Chelsea navzdory vedení podlehla Tottenhamu, kterému vystřílel výhru Dele Alli.

Římanům se nepodařilo navázat na předchozí tři vítězství, naopak Boloňa počtvrté v řadě nedokázala získat tři body. Již v šesté minutě se do zakončení dostal Schick, ale střelou k tyči třetího brankáře Santurru, který si odbyl debut v Serii A, nepřekonal. Po další Schickově akci hlavičkoval Strootman, ale trefil jen tyč. Ve francouzské Ligue 1 se dařilo Guingampu, Montpellieru a překvapivě i Amiens.

Liverpool si na hřišti Crystal Palace připsal 679. venkovní výhru, čímž vyrovnal rekord Arsenalu. Tříbodvý zápas se ale nerodil lehce. Domácí šli totiž do vedení po penaltě Milivojeviče. Po změně stran vyrovnal Mané a potvrdil, že se mu proti Palace daří. Následně mohl vedení na kopačky domácích vrátit Benteke, ale v několika velkých šancích neuspěl a začal úřadovat Salah. Nejlepší střelec soutěže svým 29. letošním ligovým gólem rozhodl o vítězství Reds. Londýnský Arsenal se musel v dalším ligovém utkání obejít bez zraněného Petra Čecha, přesto si dokázal s předposledním Stoke City poradit. Gunners se však střelecky trápili a rozhodly až závěrečné minuty, kdy se dvakrát trefil Aubameyang a jednu branku přidal Lacazette. V londýnském derby mezi Chelsea a Tottenham sice vedli domácí Blues díky brance Alvara Moraty, Spurs však ještě před poločasem vyrovnali a ve druhém poločase vstřelil Alli dvě branky, které zajistily Tottenhamu tři body.

Anglická liga - 32. kolo:

Crystal Palace - Liverpool 1:2 (13. Milivojevič z pen. - 49. Mané, 84. Salah)

Brighton - Leicester 0:2 (83. Iborra, 90.+6 Vardy)

Manchester United - Swansea 2:0 (5. Lukaku, 20. Sánchez)

Newcastle - Huddersfield 1:0 (80. Pérez)

Watford - Bournemouth 2:2 (13. Kiko, 49. Pereyra - 43. J. King z pen., 90.+2 Defoe)

West Bromwich - Burnley 1:2 (83. Rondón - 22. Barnes, 73. Wood)

West Ham United - Southampton 3:0 (17. a 45.+4 Arnautovic, 13. Mário)

Everton - Manchester City 1:3 (63. Bolasie - 4. Sané, 12. Gabriel Jesus, 37. Sterling)

Arsenal - Stoke 3:0 (75. z pen. a 86. Aubameyang, 89. Lacazette z pen.)

Chelsea - Tottenham 1:3 (30. Morata - 45+1. Eriksen, 62. a 66. Alli)

Italská liga - 30. kolo:

Boloňa - AS Řím 1:1 (18. Pulgar - 76. Džeko)

Bergamo - Udine 2:0 (68. Petagna, 74. Masiello)

Cagliari - FC Turín 0:4 (61. Falqué, 65. Ljajič, 79. Ansaldi, 89. Obi)

FC Janov - Spal Ferrara 1:1 (30. Lapadula z pen. - 60. Lazzari)

Fiorentina - Crotone 2:0 (3. Simeone, 62. Chiesa)

Inter Milán - Hellas Verona 3:0 (1. a 49. Icardi, 13. Perišič)

Lazio Řím - Benevento 6:2 (19. a 68. Immobile, 60. Caicedo, 66. De Vrij, 83. Lucas Leiva, 90.+1 Alberto z pen. - 23. Cataldi, 51. Guilherme)

Chievo - Sampdoria Janov 2:1 (62. Castro, 79. Hetemaj - 26. Quagliarella z pen.)

Sassuolo - Neapol 1:1 (22. Politano - 80. vlastní Rogério)

Juventus Turín - AC Milán 3:1 (8. Dybala, 79. Cuadrado, 87. Khedira - 28. Bonucci).

Německá liga - 28. kolo:

Hannover - Lipsko 2:3 (71. Sané, 78. Füllkrug - 16. Forsberg, 53. Orban, 76. Poulsen)

Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 6:0 (22. a 47. Gnabry, 56. a 65. Uth, 61. Rupp, 72. Zuber)

Leverkusen - Augsburg 0:0

Schalke - Freiburg 2:0 (62. Caligiuri z pen., 73. Burgstaller)

Stuttgart - Hamburk 1:1 (44. Ginczek - 18. Holtby)

Hertha Berlín - Wolfsburg 0:0

Brémy - Frankfurt 2:1 (28. Junuzovič, 79. Abraham vl. - 53. Jovič)

Mohuč - Borussia Mönchengladbach 0:0

Francouzská liga - 31. kolo:

Dijon - Marseille 1:3 (73. Kwon Chang-Hoon - 36. Germain, 88. Ocampos, 90.+5 Payet z pen.)

Guingamp - Bordeaux 2:1 (55. Grenier, 59. Diallo - 80. Malcom)

Caen - Montpellier 1:3 (87. Santini - 21. a 53. Sio, 23. Shkiri)

Lille - Amiens 0:1 (53. Mendoza)

Nantes - St. Etienne 0:3 (17. Debuchy, 54. a 63. Cabella)

Strasbourg - Metz 2:2 (17. Bahoken, 80. Seka - 24. Riviere z pen., 46. Mollet)

Troyes - Nice 0:2 (16. a 83. Plea)

Lyon - Toulouse 2:0 (23. a 43. z pen. Depay)