Italská divočina. V šesti zápasech šest pokutových kopů

Italská Serie A v létě přijala video a od té chvíle výrazně stoupl počet pokutových kopů. Důkazem toho je i dnešní program italské ligy, v šesti zápasech viděli diváci šest pokutových kopů.

Sobotní program italské Serie A penaltu nenabídl, ten nedělní byl ale diametrálně jiný. V dosud šesti odehraných zápasech totiž rozhodčí odpískali hned šest pokutových kopů.

Pouze v Crotone, kde hrál AS Řím, rozhodčí penaltu neodpískal. Na dalších pěti stadionech ale diváci jedenáctku viděli. V Janově ji zahrával Mauro Icardi a byl úspěšný. I díky této brance Inter Milán vyhrál na půdě Sampdorie vysoko 0:5.

Stejným výsledkem vyhrála Atalanta Bergano ve Veroně a taktéž jí k tomu pomohl pokutový kop. K němu se postavil v nastavení první půle Josip Iličič a taktéž byl úspěšný.

Z penalty naopak ve čtvrté minutě nastavení neskóroval Franck Kessié v dresu Rossoneri, jeho tým ale doma Chievo nakonec porazil 3:2. Další pokutové kopy poté měnily celé zápasy. Benevento doma vedlo nad Cagliari 1:0 ještě v nastavení druhé půle, nakonec ale nemá ani bod.

Rozhodčí Manganiello sice nastavil jen čtyři minuty, až v šesté minutě ale zahrával rukou ve vápně Sandro a byla z toho penalta. K ní se postavil Nicolo Barella a zajistil Cagliari tři důležité body v boji o záchranu.

V Turíně se dokonce zahrávaly dvě penalty. Tu první záložník Fiorentiny Jordan Veretout zahodil, druhá pencle už ale skončila v bráně. Přesně mířil střídající Cyril Théréau a v poslední, čtvrté minutě nastavení zajistil fialkám všechny body.