Sparta remizovala se Slavií, Plzeň vyhrála a znovu vede o devět bodů

Přestože Sparta vedla v poločase už 3:0, nakonec se musí spokojit s remízou. Slávisté ovládli druhý poločas a v nastavení z penalty vyrovnal Milan Škoda. V Olomouci přivítali Karvinou a přestože měli domácí převahu, berou jen bod. V souboji nejlepších celků jara Jihlava přivítala Jablonec a k překvapení všech dostala pěkně nařezáno. Baník jen v závěru utkání korigoval prohru s Duklou, zatímco v utkání Boleslavi se Slováckem jsme vítěze nepoznali. V neděli slaví Bohemians 1905 a také Plzeň, která zvládla náročné střetnutí ve Zlíně a ligu vede znovu o devět bodů.

Do Olomouce přijela Karviná a odvezla si bod. Domácí sice většinu času soupeře tlačili, ale gólově se prosadili jen jednou: v 66. se trefil Plšek, jenže o dvě minuty později srovnal Budínský. Další šance Sigmy vychytal brankář Le Giang. Olomouc tak z pěti jarních zápasů vyhrála jediný a zdá se, že forma z podzimu je nenávratně pryč.

Sparta hostila Slavii a v poločase vedla vysoko 3:0. Dvakrát se trefila největší posila domácích Stanciu, jeden gól si do vlastní brány srazil Tomáš Souček. Opět je v akci video, které zapříčinilo, že nebyly uznány dvě branky (Stanciua ze Sparty a Bořila ze Slavie). Jenže do druhého poločasu udělal trenér Trpišovský dvě změny, přišel van Buren a  Hromada a střídaní se vyplatilo. Nejdřív v sedmdesáté minutě snížil Stoch, pak místo smolně zraněného van Burena přišel Tecl a v 83. z rohového kopu skóroval Deli. A na zasněžené ploše sparťanského stadionu dokázala Slavia vyválčit remízu: v páté minutě nastavení odpískal rozhodčí Královec faul Štětiny a z penalty vyrovnal Škoda.

Hráči Slovanu Liberec prakticky v totožné sestavě, která v minulém kole uhrála remízu s vedoucí Plzní, přivítali na svém hřišti o udržení bojující Zbrojovku Brno. Domácí začali zápas intenzivněji a také se lépe dostávali do šancí, zatímco hosté se probudili až ke konci zápasu, když už prohrávali o dvě branky. Hrdinou utkání se stal Matěj Pulkrab, jenž byl u obou gólů Liberce. Severočeši si tak upevnili pozici zaručující účast v pohárové Evropě.

Zápas dvou týmů, kteří na jaře neztratily ještě ani bod, vyzněl lépe pro Jablonec. Hosté o své drtivé výhře v poměru 0:4 rozhodli prakticky již v prvním poločase, když se po trefách Doležala a Masopusta dostali do dvougólového vedení v rámci patnácti minut hry. Náskok severočechů poté ještě před poločasem navýšil Holeš a bylo vymalováno. I když se Jihlava snažila, k nějakému vzruchu to vůbec nevedlo. Jablonec je tak jediný tým ligy, kterému po zimní pauze vydržela stoprocentní úspěšnost.

Baník jenom prohloubil svou krizi, a to i navzdory tomu, že se od něj už konečně očekával lepší výsledek. Dukla se jako první dostala do vedení, což ji trochu uklidnilo a nechala domácí útočit. Ti sice dvakrát dostali míč do sítě, ale ani jeden gól nebyl z důvodu ofsajdu uznaný. I když se domácí cítili ukřivděni, verdikt sudího nijak neovlivnili. Kušnír poté přidal druhou branku, která se nakonec stala rozdílovou trefou. Za Baník jen v nastaveném čase snížil Milan Baroš.

Střelecky poměrně vyrovnané utkání jsme mohli vidět v souboji dvou celků, jež se pohybují jen těsně nad sestupovou propastí. Slovácko začalo utkání o něco aktivněji, ale pak převzala otěže Mladá Boleslav a Komličenko po několika opakovaných pokusech dostal domácí do vedení. Druhý poločas se převážně nesl ve znamení bitvy o střed pole, což změnila až situace v 74. minutě, kdy se dostal k míči Zajíc a s pomocí levé tyčky vyrovnal na 1:1. Slovácka tato situace ještě trochu nabudila, ale k dalšímu gólu už to nevedlo.

V neděli svou domácí fantastickou formu potvrdila Bohemka, která tentokrát neinkasovala proti Teplicím a zvítězila 2:0. V 50. minutě nacentroval Reiter na hlavu Bartka a ten se nemýlil. Definitivní jistotu tří bodů měli domácí osm minut před koncem. Po ráně jednoho z domácích borců zazvonila tyč, míč se ale odrazil před Lukáše Hůlku, který jej reflexivně poslal do prázdné brány.

Tři body slaví i Plzeň, která tak má v čele znovu devítibodový náskok. Ve Zlíně rozhodla 12. minuta a skvělá práce Jana Kovaříka, který se na levé straně krásně uvolnil a poté centrem v pokutovém území našel Koláře, který hlavou propálil Zlámala. Ten poté už neinkasoval a předvedl spolehlivý výkon. Zlín sice neodehrál špatné utkání, ale k nějaké větší šanci se nedostal. Za zmínku stojí pouze rána Jiráčka, která ale bránu Kozáčika neohrozila.

HET liga - 21. kolo

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 2:0
Branky: 26. Matěj Pulkrab, 42. Matěj Pulkrab
ŽK: 30. Zdeněk Folprecht, 35. Milan Kerbr, 71. Miloš Bosančić - 20. Lukáš Vraštil
Rozhodčí: Matějček - Hrabovský, Wilczek
Slovan Liberec: Václav Hladký, Vladimír Coufal, Ondřej Karafiát, Jan Mikula, Milan Kerbr, Oscar Dorley (69. Wesley da Silva), Zdeněk Folprecht (82. Filip Havelka), Radim Breite, Roman Potočný(74. Václav Pilař), Miloš Bosančić, Matěj Pulkrab
Zbrojovka Brno: Dušan Melichárek, Ondřej Sukup, Petr Pavlík, Lukáš Kryštůfek, Lukáš Vraštil, Ladislav Krejčí (60. Tomáš Pilík), Rafael Acosta, Miloš Kratochvíl, Michal Škoda (74. Konstantin Bazeljuk), Milan Lutonský (68. Martin Juhar), Antonín Růsek

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 0:4
Branky: 9. Martin Doležal, 14. Lukáš Masopust, 41. Tomáš Holeš, 59. Lukáš Masopust
ŽK: 76. Till Schumacher
Rozhodčí: Proske - Myška, Horák
Vysočina Jihlava: Matej Rakovan, Martin Nový (70. Marin Popović), Petr Tlustý, Petr Buchta, Till Schumacher, Vladislav Levin, Jakub Fulnek, Pavel Dvořák, Jozef Urblík (57. Nikolas Daníček), Libor Holík, Dāvis Ikaunieks (24. Jiří Klíma)
FK Jablonec: Vlastimil Hrubý, Tomáš Holeš, Luděk Pernica, David Lischka, Jaroslav Zelený, Lukáš Masopust (88. Nikola Janković), Vojtěch Kubista, Michal Trávník (72. Jakub Považanec), Vladimir Jovović (79. Matěj Hanousek), Jan Chramosta, Martin Doležal

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2
Branky: 90. Milan Baroš - 39. Patrik Brandner, 68. Ondřej Kušnír
ŽK: 53. Václav Procházka, 62. Dyjan Carlos De Azevedo,62. Milan Baroš
Rozhodčí: Nenadál - Paták, Kubr
Baník Ostrava: Jan Laštůvka, Lukáš Pazdera, Christophe Psyché, Václav Procházka, Denis Granečný, Milan Jirásek (46. Dame Diop), Marek Hlinka, Martin Fillo, Robert Hrubý (72. Tomáš Poznar), Dyjan Carlos De Azevedo, Milan Baroš
Dukla Praha: Filip Rada, Ondřej Kušnír, Ivan Ostojić, Michal Bezpalec, Branislav Milošević, Patrik Brandner (90. David Doudera), Frederik Bílovský, Ivan Schranz (73. Dominik Preisler), Lukáš Holík(79. Marek Hanousek), Jakub Podaný, Jan Holenda

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:1
Branky: 32. Nikolaj Komličenko - 74. Tomáš Zajíc
ŽK: 90. Jiří Kateřiňák
Rozhodčí: Orel - Blažej, Antoníček
FK Mladá Boleslav: Martin Polaček, Lukáš Pauschek, Jakub Klíma, Matěj Chaluš, Antonín Křapka, Adam Jánoš, Jiří Valenta (14. Jiří Kateřiňák), Tiémoko Konaté (77. Tomáš Ladra), Michal Hubínek(85. Petr Mareš), Tomáš Přikryl, Nikolaj Komličenko
1. FC Slovácko: Milan Heča, Jan Juroška, Patrik Šimko, Tomáš Břečka, Josef Divíšek, Vlastimil Daníček, Dominik Janošek (73. Filip Kubala), Jan Navrátil, Lukáš Sadílek (67. David Machalík), Marek Havlík (46. Jakub Rezek), Tomáš Zajíc

Sparta Praha - Slavia Praha 3:3 (3:0)
Branky: 12. a 44. Stanciu, 31. Souček (vlastní gól) - 70. Stoch, 83. Deli, 90. Škoda (penalta)
ŹK: Lafata, Kadlec, Plavšič, Šural, Štětina - Danny, Hromada, Deli, Bořil
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek
Sparta Praha: Niță – Zahustel, Nhamoinesu, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – V. Kadlec (82. Šural), Stanciu, Plavšić (89. M. Kadlec) – Lafata (C) (71. Sáček)
Slavia Praha: Kolář – Frydrych (46. Hromada), Jugas, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Danny (46. Van Buren, 74. Tecl), Sobol – Škoda (C)

Olomouc - Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 66. Plšek - 68. Budínský
ŽK: Hála, Polom, Řezníček, Zahradníček
Rozhodčí: Julínek - Kotík, Podaný