Letenští derby před vlastním publikem zvládají. Z posledních 5 případů klopýtli pouze jednou

Praha má před sebou další z bitev o krále města, kterou bude v sobotu 17. března od 17:30 hostit letenská Generali aréna, jež je domovem Sparty. Tu hřeje historická bilance z posledních pěti let. Rudí totiž ovládli před domácím publikem hned čtyři z posledních pěti bitev (0:2, 3:1, 2:1, 3:0 a 3:1). Chcete si je spolu s námi připomenout ze statistického pohledu?

20. 3. 2016: AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:1 (0:1)

Březen roku 2016 přinesl velký obrat domácího souboru, který prohrával již od úvodních minut po trefě Milana Škody. Mezi 56. a 77. minutou ovšem postupně udeřeili Lafata, Costa a Zahustel a převážili misku vah na stranu klubu, v jehož čele stojí už více než dekádu Daniel Křetínský.

Branky: 56. Lafata, 74. Costa, 77. Zahustel - 6. Škoda. ŽK: Frýdek - Hušbauer, Deli, Štohanzl, Latka, Jablonský, Kenija, Bořil. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Paták - Ardeleánu, Jílek. Diváci: 18 684.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek (20. Mazuch), Costa - Mareček - Šural, Dočkal, Frýdek (84. Matějovský), Krejčí - Lafata (79. Juliš). Trenér: Ščasný.

Slavia: Berkovec - Bořil, Latka, Deli, Jablonský - Železník (76. Mešanovič), Hušbauer, Souček, Štohanzl (65. Kenija) - Vukadinovič, Škoda. Trenér: Uhrin ml.