Ronaldo a Bale dovedli Real k výhře, Liverpool bral tři body s Newcastlem

Korejský křídelník Son vstřelil dvě branky a vystřílel Tottenhamu vítězství. Schalke se doma těsnou výhrou nad Herthou udrželo na druhém místě v tabulce, vyhrál však i třetí Frankfurt. Jiří Pavlenka vychytal zase Brémám na horké půdě remízu. Výhru ve Francii zase zaznamenalo Monako.

Burnley doma otočilo utkání s Evertonem a vyhrálo 2:1, hostující Williams se navíc ke konci nechal vyloučit. Swansea doma rozdrtila West Ham poměrem 4:1 a Tottenham neměl problémy s Huddersfieldem, zvítězil totiž 2:0. Watford těsně vyhrál nad West Bromem a v utkání mezi Southamptonem a Stoke branka nepadla. Ani utkání Leicester - Bournemouth nenašlo vítěze, zde však každý tým skóroval jednou. Liverpool našel recept na Newcastle a uspěl 2:0. Ještě v prvním poločase se prosadil Salah, chvíli po změně stran pak náskok pojistil Mané.

Borussia Mönchengladbach šla brzy do vedení a po vlastním gólu brémského Moisandera to bylo už 2:0, nicméně Brémy s Pavlenkou v bráně nic nezabalily a díky dvěma trefám z druhé půle odjíždí domů s bodem. Augsburg doma nestačil na Hoffenheim i s Pavlem Kadeřábkem. V zápase Hamburku a Mohuče branka nepadla a pouze o gól bohatší bylo utkání Schalke - Hertha, které ve prospěch domácích rozhodl Pjaca. Wolfsburg doma nestačil těsně na Leverkusen a prohrál 1:2. Frankfurt zvítězil těsně nad Hannoverem 1:0. Lipsko na své půdě přivítalo Dortmund a oba týmy se nakonec rozešly s dělbou bodů. Na vedoucí trefu Augustina odpověděl ještě v první půli Reus.

Villarreal doma překvapivě nestačil na Gironu a kvůli brankám Stuaniho a Lozana podlehl katalánskému týmu 0:2. Sevilla potom hlavně díky skvělé první půli vyhrála nad Bilbaem 2:0, branku si připsali domácí Muriel a Vazquez. Zatímco duel mezi Deportiem La Coruňa a Eibarem skončil smírně 1:1, zbylé dva duely už vítěze poznaly. Leganés uspělo doma s Málagou 2:0. Ostře sledovaný byl především večerní zápas Realu Madrid s Getafe. Bílý balet nakonec získal tři body díky trefě Balea a dvou v podání Ronalda.

Bologna se na hřišti týmu S.P.A.L. nechala už v desáté minutě oslabit a domácí tak hráli skoro celý zápas přesilovku. Vstřelili ovšem jedinou branku, jejíž autorem byl Grassi, na výhru to však stačilo. Juventus uspěl na hřišti Lazia až v samotném závěru, když sítě rozvlnil v devadesáté minutě Dybala. Gólové hody nabídl až večerní šlágr mezi Neapolí a římským AS. Pod Vesuvem nakonec štěstí přálo Římanům, kteří si odvezli výhru 4:2. Ve dvou případech se střelecky prosadil Džeko.

Mario Balotelli a Wylan Cyprien zařídili Nice výhru nad Lille 2:1 a rozhodující branku vstřelil druhý jmenovaný až v 80. minutě utkání. V pátek večer vyhrálo i Monako, na které nestačilo Girondins de Bordeaux stejným poměrem jako Lille na Nice. PSG dokázalo vyhrát i bez zraněného Neymara. Výhru proti Troyes odstartoval chvíli po změně stran Di María a v 77. minutě na konečných 2:0 upravil Nkunku.

Swansea - West Ham 4:1 (2:0)
Branky: 8. Sung-Yong, 32. van der Hoorn z pen., 48. King, 63. Ayew z pen. - 79. Antonio

Tottenham - Huddersfield 2:0 (1:0)
Branky: 27. a 54. Son

Watford - West Brom 1:0 (0:0)
Branka: 77. Deeney

Liverpool - Newcastle 2:0
Branky: 40. Salah, 55. Mané