Ligové překvapení, Plzeň padla s předposlední Jihlavou

Viktoria Plzeň v dohrávce osmnáctého kola fotbalové HET ligy překvapivě prohrála s předposlední Jihlavou, jediným střelcem utkání se stal ve 22. minutě střední obránce hostů, Petr Tlustý.

Do zápasu vstoupili aktivneji hosté, kteří zahrozili hned po úvodní hvizdem akcí přes Ikauniekse. Zrovna když se hra uklidnila, dokázala Jihlava vstřelit gól, a to když si míč ve 22. minutě našel v chumlu před bránou Kozáčika Tlustý. Ve 29. minutě se nedokázal prosadit Čermák, který trefil pouze jednoho z jihlavských obránců.

Celý druhý poločas vyvíjela Plzeň tlak, jihlavská obrana však byla neúprosná. Neprosadil se Krmenčík, ani hlavou Hejda. Zápas byl ukončenm za překvapivého stavu 1:0 pro hosty. Plzeň si tedy připisuje první prohru v letošní ligové sezóně.

Plzeň - Jihlava 0:1 (0:1)

Branka: 22. Tlustý
ŽK: 36. Limberský, 62. Zeman, 89. Hrošovský, 90+3. Řezník - 42. Levin, 89. Ikaunieks
Sestava Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava (84. Kovařík), Hrošovský – Kopic, Čermák (63. Ivanschitz), Zeman (63. Petržela) – Krmenčík
Sestava Jihlava: Rakovan – Vaculík (87. Klíma), Tlustý, Buchta, Schumacher – Levin – Fulnek (70. Holík), Dvořák, Urblík, Zoubele (76. Nový) – Ikaunieks