Trojice nejgólovějších týmů v ČFL: Na koho se nejvíc vyplatí chodit?

Statistika hovoří jasně. Sedmnáct podzimních kol a 153 odehraných zápasů České fotbalové ligy okořenilo celkem 488 gólů, v průměru tak diváci viděli v jednom utkání přes tři branky. To není vůbec špatná bilance, která svědčí o jisté atraktivitě třetí nejvyšší soutěže. Na tomto čísle se kromě suverénního lídra tabulky podílelo ještě – možná překvapivě – mužstvo, který přezimuje až na páté pozici. Podívejte se na nejproduktivnější týmy ČFL, na jejichž zápasy se opravdu vyplatí chodit.

Vltavín

Třetí místo mezi nejgólovějšími třetiligovými týmy patří – už se značným odstupem za vedoucí dvojicí – svěřencům trenéra Martina Frýdka. Ti nastříleli během podzimních sedmnácti odehraných kol o jedenáct branek méně něž Chrudim s Domažlicemi a na kontě tak mají 34 přesných zásahů, což pořádá dává slušný průměr dvou gólů na zápas. Pražané v první polovině sezony zrovna neuchvacovali gólovými koncerty, i tak ale přezimují na druhé příčce.

Výjimkou bylo snad jen derby na půdě Vyšehradu, kde Vlatívn díky čtyřem trefám v prvním poločase vyhrál 4:2 a hlavně domácí duel s Jirnami v závěru podzimu. Po bezbrankovém poločase nasázel soupeři po změně stran šest gólů. Tým vicemistra Evropy z roku 1996 naopak totálně střelecky vyhořel v zápasech s nováčky, ve kterých se od něj očekával plný zisk šesti bodů. V Nymburku a poté ani na hřišti Čížové nedokázal Vltavín ani jednou skórovat a blamáž v obou případech odvracel po bezbrankových stavech až v penaltovém rozstřelu.

Nebýt ztrát s papírově slabšími soupeři ze spodku tabulky, ztráta Vltavínu na Chrudim mohla být daleko menší a jarní boj o první místo i případný postup by sliboval daleko větší drama. „Je pravda, že v zápasech s Benátkami (2:3 na pen.), Čížovou a Nymburkem jsme naprosto zbytečně dohromady poztráceli čtyři body,“ uvědomuje si nejlepší střelec týmu Petr Pejša.

Problém jménem postup. Proč vítězové ČFL nechodí hrát druhou ligu?

Syn kouče Šilhavého se ujal týmu z ČFL: I já si budu zakládat na pokoře, respektu a charakteru