Koubek chytil penaltu! Bayern a Valencia předvedly comeback, Barcelona vyhrála

Barcelona si zlepšila náladu, když po dvou ligových remízách vyhrála na půdě Eibaru. Podobně se dařilo i vedoucím týmům ve francouzské lize, které si s chutí zastříleli, a parádní obrat se povedl Bayernu Mnichov. Ten otočil utkání až v první nastavené minutě, když z penaltového puntíku nezaváhal Lewandowski. Tomáš Koubek zlikvidoval penaltu na hřišti Caen!

Ligue 1

V Ligue 1 hrálo favorizované Monako s Dijonem a svoji roli potvrdilo. Vyhrálo 4:0 a jistě se toto kolo udrží na druhém místě tabulky, Dijon se stále pohybuje v pásmu ohrožení sestupem. PSG nezažilo v utkání se Štrasburkem zrovna povedený vstup do zápasu, přesto nakonec slavilo zisk tří bodů. V hlavní roli se představil Draxler, Neymar, Di Maria a v závěru korigoval ještě Cavani.  Caen doma uhrálo remízu s Rennes 2:2, mohlo by však být úplně jinak, kdyby domácí proměnili dvě penalty! Jednu dokonce zlikvidoval český gólman Tomáš Koubek! Troyes i Saint Etienne vyhrály těsně o gól.

Monako - Dijon 4:0
Góly: 13' Keita, 69' Fabinho (p), 87. Lopes, 91' Glik

Paris Saint-Germain - Racing Strasbourg 5:2
Góly: 10' Draxler, 21' Neymar, 22' Di María, 73' a 79' Cavani - 6' Aholou, 67' Bahoken

Bundesliga

Hertha vůbec nepotvrzuje své ambice a padla s Mohučí, která, i přes výhru, se pohybuje v sestupovém pásmu. Bayern obhájil své ambice dojít německého mistra a v napínavém utkání s Wolfsburgem si došel za vytouženým obratem. Domácí šli již v osmé minutě do vedení, ovšem pak už hráli jenom hosté. Těm se v prvním poločase vyrovnat ještě nepodařilo a neuspěl ani Robbenův pokus z pokutového kopu v 56. minutě. Srovnání přišlo až o osm minut později, když právě Robben poslal do vápna nadýchaný centr, na nějž si vyskočil Sandro Wagner a nedal gólmanovi šanci. O výhře Bayernu rozhodl v první minutě nastavení Robert Lewandowski. Brémy v boji o udržení neuspěli na půdě Freiburgu, kterému stačil jediný gól k rozhodnutí celému zápasu. K nařízené penaltě se postavil Nils Petersen a s ledovým klidem poslal míč k levé tyči.  Alespoň na nějaký čas se na druhou příčku dostal Bayer Leverkusen, jenž uspěl na půdě Hamburku. Ten pro změnu zůstává předposlední a po třiadvaceti kolech má pouhých sedmnáct bodů.

VfL Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:2
Góly: 8' Didavi - 64' Wagner, 91' Lewandowski (pen.)

Schalke - Hoffenheim 2:1
Góly: 11. Kehrer, 28. Embolo - 78. Kramarič

LaLiga

Kluby ze středu tabulky potvrdily své pozice ... a zůstaly na nich. Přestože Girona vyhrála o třídu, nijak výrazně od svého konkurenta neodskočila. Úspěšnou generálkou před těžkým zápasem Ligy mistrů s Manchesterem United si prošla Sevilla, která zvítezila na půdě Las Palmas 2:1. Vedoucí celek španělské ligy FC Barcelona si po dvou ligových remízách v řadě zlepšil náladu, když dvěma přesnými trefami od Suáreze a Alby vyzrál na Eibar, který atakuje pozice zajišťující účast v Evropské lize.  Valencia dokázala v Malaze velký obrat v závěrečných minutách a vyhrála 2:1.

Serie A

AS Řím i s Patrikem Schickem, jenž však nezasáhl do zápasu, zvítězilo na hřišti Udinese 2:0. Antonín Barák odehrál celý zápas, Jankto naopak naskočil do zápasu až ve druhé půli. Chievo Verona těsně porazilo Cagliari 2:1. Inter Milán potvrdil špatnou formu a z Janova odjíždí s prohrou 0:2.

FA Cup

Ve FA Cupu postoupil Leicester jen díky jediné trefě Vardyho, Chelsea si naopak s Hullem poradila mistrovsky. Sheffield uhrál remízu se Swansea a rozhodne se až v odvetě, Brighton zase zdolal Coventry. WBA doma nestačila na Southampton. Manchester United zase vyhrál v Huddersfieldu 2:0, dvěma brankami se blýskl Romelu Lukaku.

Leicester - Sheffield Utd 1:0
Góly: 66' Vardy

Chelsea - Hull 4:0
Góly: 2' , 32' Wilian, 27' Pedro, 42' Giroud

Sheffield Wednesday - Swansea 0:0

Brighton - Coventry 3:1
Góly: 15' Locadia, 34' Goldson, 61' Ulloa - 77' Clarke-Harris

WBA - Southampton 1:2