Plzeňskou remízu v Bělehradě zachránil v závěru Řezník

Plzeňská Viktoria za sebou má poměrně vydařený vstup do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize. Na hřišti Partizanu Bělehrad totiž díky gólu Řezníka ze závěru utkání urvala nadějnou remízu 1:1.

Plzeň na dálku bojující se Salcburkem, který na San Sebastianu remizoval 2:2, o 11. příčku v koeficientu UEFA a tím pádem přímý postup do Ligy mistrů pro českého šampiona, toho v první půli na půdě srbského celku moc nepředvedla. Podobně si ale vedli i domácí. Míč v síti tak byl k vidění až po změně stran. K nelibosti českého fanouška se prosadil Tawambu. Lídr české ligy se začal tlačit do zakončení a za svou snahu byl odměněný v 81. minutě, když Krmenčík zachránil míč na hrací ploše a naservíroval ho skórujícímu Řezníkovi. Brzy poté byl po druhé žluté vyloučen bělehradský Mitrovič, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Nakročeno za postupem má Arsenal, který na půdě Östrsundu vyhrál jasně 3:0. V brance chyběl Petr Čech, ale David Ospina ho zastoupil na výbornou, když v poslední minutě utkání chytil domácím penaltu. Hodně branek bylo k vidění v Dortmundu, kde se představila italská Atalanta. Domácí se po půlhodině hry ujali vedení, ale během pěti minut po změně stran hosté výsledek otočili a schylovalo se k překvapení. To však dvěma góly odmítl Batshuayi.

Úvodní utkání 2. kola Evropské ligy:

Partizan Bělehrad - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 58. Tawamba - 81. Řezník. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ŽK: Mitrovič - Hrošovský. ČK: 85. Mitrovič. Diváci: 21.568.

Partizan: Stojkovič - Vuličevič, N. R. Miletič, Mitrovič, Uroševič - Jankovič, Pantič, Jevtovič, Tošič - Soumah (71. Ivanovič), Tawamba (90. Markovič). Trenér: Djukič.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (60. Zeman), Kolář (78. Čermák), Kopic - Krmenčík (90. Chorý). Trenér: Vrba.

Astana - Sporting Lisabon 1:3 (1:0)

Branky: 7. Tomasov - 48. B. Fernandes z pen., 50. Martins, 56. Doumbia. ČK: 62. Logviněnko (Astana).

Dortmund - Bergamo 3:2 (1:0)

Branky: 65. a 90. Batshuayi, 30. Schürrle - 51. a 56. Iličič.

Nice - Lokomotiv Moskva 2:3 (2:1)

Branky: 4. a 28. z pen. Balotelli - 45. z pen., 69. a 77. Manuel Fernandes. ČK: 67. Coly (Nice).

Spartak Moskva - Bilbao 1:3 (0:3)

Branky: 60. Adriano - 22. a 39. Aduriz, 45.+1 Rico.

San Sebastian - Salcburk 2:2 (0:1)

Branky: 57. Arzallus, 80. Januzaj - 27. vlastní Oyarzabal, 90.+4 Minamino.

Ludogorec Razgrad - AC Milán 0:3 (0:1)

Branky: 45. Cutrone, 64. Ricardo Rodríguez z pen., 90. Borini.

Östersund - Arsenal 0:3 (0:2)

Branky: 13. Monreal, 24. vlastní Papagiannopulos, 58. Özil.