Agüero sestřelil Lišky, Dúbravka vychytal United a Real přejel Sociedad

Tottenham v rámci nejprestižnějšího londýnského derby porazil Arsenal 1:0, jediný gól utkání vstřelil Harry Kane. Čtyři branky poté vstřelil Sergio Agüero, jeho Manchester City deklasoval Leicester. Skvěle se uvedl slovenský gólman Martin Dúbravka, jenž proti Manchesteru United vychytal čisté konto. Ve Španělsku poté řádil Real Madrid, v Itálii Neapol a AC Milán. Zklamala naopak Barcelona.

V sobotu brzy odpoledne Tottenham přivítal na svém hřišti odvěkého rivala Arsenal. Spurs potvrdili lepší formu a Gunners jim podlehli těsně 0:1, utkání rozhodl skvělý útočník Harry Kane na začátku druhého poločasu. Everton neměl vážné problémy s Crystal Palace a vyhrál 3:1. Utkání mezi Stoke a Brightonem skončilo dělbou bodů za remízu 1:1 a Swansea hubeně porazila Burnley 1:0. West Ham doma přivítal Watford a získal tři body. Výtečnou formu potvrdil Manchester City. Svěřenci Pepa Guardioly měli nad Leicesterem jasně navrch, avšak herní převahu ve vítězství 5:1 přetavili až ve druhém poločase, kdy Liškám dali čtyři branky. Skvělý debut zažil v neděli v brance Newcastlu Martin Dúbravka. Gólman pražské Sparty se postavil Manchesteru United a dokázal vychytat čisté konto. Dúbravka předvedl několik vynikajících zákroků, hned třikrát jej ale podrželi obránci domácího týmu. Po hodině hry se navíc k odraženému míči dostal Matt Ritchie a rozhodl o překvapivých třech bodech pro Straky. Liverpool po skvělém úvodu zvítězil na hřišti Southamptonu 2:0, branky vstřelili Salah a Firmino.

Lipsko si bez problémů poradilo s Augsburgem a vyhrálo 2:0, mezi střelce se zapsali Upamecano a Keita. Dortmund díky trefě posily Batshuayie porazil Hamburk 2:0, ke konci pečetil výhru Götze. Po několikaměsíční absenci nastoupil do utkání i Marco Reus! Frankfurt v přestřelce přejel Kolín 4:2 a stejným výsledkem zvítězil i Hoffenheim nad Mohučí. Hertha i díky asistenci Daridy vyhrála v Leverkusenu 2:0 a souboj Hannoveru s Freiburgem skončil lépe pro Hannover. Další body do tabulky si připisuje i vedoucí celek Bayern Mnichov, který se díky domácí výhře 2:1 na Schalke 04 vrátil do osmnáctibodového trháku.  Werder Brémy i s Jiřím Pavlenkou v bráně porazily Wolfsburg 3:1 a světlý moment si připsal český gólman v 49. minutě, kdy zlikvidoval penaltu hostujícího Paula Verhaegha. Ve finále to však nebylo k ničemu platné, neboť Verhaegh dorazil míč za Pavlenkova záda po neproměněné penaltě.

V souboji Bilbaa a Las Palmas branka nepadla. Villarreal překvapivě podlehl Alavesu, jedinou branku žluté ponorky zaznamenal Carlos Bacca, za hosty se trefili Ely a Ibai. Atletico Madrid vstoupilo skvěle do utkání s Malagou, Griezmann v první minutě skóroval a Malaze se po celou dobu utkání nepodařilo zareagovat. Atleti tak zvítězili 1:0. Real Madrid pokračuje ve svých výkonech jako na houpačce, tentokrát však zase s dobrým koncem. V domácím klání s Realem Sociedad se blýsknul hlavně Cristiano Ronaldo, jenž dal rovnou tři góly a ukázal tak, že před duelem s PSG nabral tu správnou formu.  Bilý balet nakonec zvítězil 5:2. Barcelona ovšem zklamala na plné čáře a doma s Getafe pouze remizovala 0:0. Celta Vigo doma dvakrát vedla, přesto však vyhrát nedokázala, protože Espanyolu se dvakrát podařilo vyrovnat a výsledek zápasu tak byl 2:2. V valencijském derby porazila Valencia CF svého městského rivala Levante 3:1.

Gianluigi Buffon oslavil svůj pětistý ligový zápas v barvách Juventusu výhrou 2:0 nad Fiorentinou, pomohli mu k tomu brankou Bernardeschi a Higuain. AC Milán si bez problémů poradilo s týmem S.P.A.L., na jehož hřišti vyhrál 4:0. Dvě branky vstřelil zázračný mladík Cutrone. Neapol obhájila první místo, když se jí podařilo otočit utkání s Laziem. Obrat v podobě tří gólů přinesl až druhý poločas, který stanovil celkový výsledek zápasu na 4:1. Po dlouhých týdnech slaví výhru i Inter Milán. Ten doma proti Boloni začal skvěle, už ve 2. minutě dostal míč za Miranteho Éder, ještě v první půli ale vyrovnal Rodrigo Palacio, bývalý hráč Interu. Domácí ale nakonec přidali jednu branku zásluhou Karamoha a slaví tak konečně zisk tří bodů. V Turíně poté padlo Udinese i s českým duem Barák-Jankto. Prvně jmenovaný dokonce otevřel skóre, rozhodčí  ale po poradě s videem branku neuznal. Následně se dvakrát trefili domácí a můžou slavit vítězství 2:0. Patrik Schick nastoupil do zápasu AS Řím - Benevento až na nastavení a byl svědkem gólu, který vstřelil jeho spoluhráč Gefrel z penalty ke konci utkání. To už ale nijak zápas neovlivnilo, neboť Římané vyhráli vysoko 5:2.

Marseille neudrželo vedení a ze hřiště Saint-Etienne odjíždí s bodem za remízu 2:2, za domácí se trefili Monret-Paquet a Beric, za OM skórovali Thauvin se Sansonem. PSG potvrdilo roli favorita a generálku na střetnutí v Lize mistrů s Realem Madrid zvládli vítězně. O jedinou trefu pařížškého celku se v 68. minutě postaral Neymar. Monako si s chutí zastřílelo na půdě Angers. Dvěma góly se blýsknul Stevan Jovetić. Jeho trefy a zároveň remíza Marseille se Saint-Étienne posunuly knížecký celek do druhého místa. Třetí ligovou prohru v řadě si připsalo OGC Nice a nedaří se ani posledním Métám, které doma nestačily na Montpellier. Nantes doma dvakrát neudrželo vedení a s Lille pouze remizovalo poměrem 2:2. Lyon pak večer zklamal a s Rennes doma prohrál 0:2 hlavně kvůli špatnému úvodu, kdy Rennes díky trefě Khazriho vedlo už od páté minuty a na to se Lyonu celý zápas nedařilo odpovědět, naopak v nastavení ještě zvyšoval hostující Lea na konečných 2:0.

Huddersfield - Bournemouth 4:1 (2:1)
Branky: 7. Pritchard, 27. a 66. Mounié, 90+5. z penalty Van La Parra - 14. Stanislas)

Real Madrid - Real Sociedad 5:2 (4:0)
Branky: 1. Vázquez, 27. Ronaldo, 34. Kroos, 37. Ronaldo, 80. Ronaldo - 74. Bautista, 83. Illarramendi

SSC Neapol - SS Lazio 4:1 (1:1)
Branky: 43. Callejón, 54. Wallace (vl.), 56. Zieliński, 73. Mertens - 3. Stefan de Vrij

AS Řím - Benevento 5:2 (1:1)
Branky: 26. Fazio, 59. Džeko, 62. a 75. Under, 90+2. Defrel z pen. - 7. Guilherme, 76. Brignola