Bayern uspěl na hřišti Leverkusenu, Real doma nestačil na Villarreal a Kane má rekord

Bayern Mnichov se představil na hřišti Bayeru Leverkusen, kde celkem s přehledem naplnil roli favorita. Pod týdnu pauzy se nám vrátila i anglická Premier League, kde Chelsea doma nevyužila početní výhodu proti oslabenému Leicesteru City a bere jen bod. Slaví naopak Tottenham a Harry Kane, který překonal klubový rekord. Mnohem hůře na tom jsou hráči Bílého baletu, kteří nakonec doma podlehli Villarrealu.

Bayern Mnichov pod taktovkou staronového kouče Juppa Heynckese navázal na brilantní formu od podzimu a na půdě čtvrtého týmu v tabulce nedal Leverkusenu v prvním poločase v podstatě ani čuchnout. Teprve až při zisku dvougólového vedení začali domácí také hrozit. Celé to vzal na sebe Kevin Volland a svou individuální akci zakončil přesnou střelou z hranice pokutového územi. V závěru zápasu se z přímého kopu blýsknul James Rodriguez, který stanovil finálné skóre na 3:1.

V utkání Brém si připsal přesný zásah český obránce Gebre Selassie, ale tačilo to pouze na vyrovnání. Remíza 1:1 byla k vidění i v zápase mezi Frankfurtem a Freiburgem. Augsburg rozhodl o té nejtěsnější výhře v poslední minutě prvního poločasu a stejným poměrem skončil i duel mezi Stuttgartem s Herthou, kde ke korekci skóre pomohl vlastní gól obránce Starka. V utkání Hannoveru s Mainzem se blýskl hattrickem Niclas Fullkrug, jehož branky znamenaly vítězství 3:2.

Tři body slaví i Lipsko, i když Augustin v první půli neproměnil penaltu. Na branku Nabyho Keity sice reagoval Naldo, závěr ale patřil domácím. Nejprve udeřil střídající Werner a za dvě minuty jej následoval Bruma, Lipsko tak porazilo Schalke 3:1.

Ve francouzské Ligue 1 dvěma přesnými zásahy rozhodl o výhře Guingampu nad Štrasburkem první poločas. Domácí byli jako opaření po dvou rychlých gólech a odpovědět již nedokázali.

Souboj Getafe s Málagou moc gólových příležitostí nepřinesl. Jediný zářivý moment přinesla 73. minuta, když Angel přesným pasem našel ve vápně osamoceného Calu a ten hlavičkou k tyči stanovil výsledek zápasu na 1:0.  Girona si doma jako kočka s myší pohrála s Las Palmas. Za šestigólovým přídělem stál hlavně druhý poločas, během něhož se domácí zmohli rovnou na pět branek. Bezgólový stav v duelu mezi Realem Madrid a Žlutou ponorkou vydržel až do 87. minuty, kdy se Pablo Fornals ve vápně dostal k odraženému míči a jedinou trefou v zápase zařídil hostům tři body.

Anglická liga měla na programu dne od 16 hodin hned několik duelů, přičemž ten atraktivně nejzajímavější žádnou branku nepřinesl. Statisticky velmi vyrovnaný zápas odehrála londýnská Chelsea, která v utkání nezužitkovala ani početní výhodu, jež jí v 68. minutě poskytl obránce Chilwell. Oproti tomu se takový West Ham, West Brom či Crystal Palace zvedají ze dna, o čemž svědčí i dnešní výhry. West Ham dokonce nasázel Huddersfieldu na jeho hřišti 4 branky. Remízou skončily duely mezi Watfordem se Southamptonem a Newcastlem se Swansea.

Večer poté uspěl Tottenham, který doma zničil Everton 4:0. Dvě branky znovu vstřelil Harry Kane, který tak překonal klubový rekord Terryho Sheringhama a na svém kontě už má 98 přesných zásahů.

Bundesliga - 18. kolo:

Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)
Branky: 70. Volland - 32. Martínez, 59. Ribéry, 90. Rodríguez

FC Augsburg - Hamburger SV 1:0 (1:0)
Branky: 45. Ja-Cheol Koo

Werder Brémy - TSG Hoffenheim 1:1 (0:1)
Branky: 63. Gebre Selassie - 39. Hübner

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg 1:1 (1:0)

Ligue 1 - 20. kolo:

Racing Strasbourg - EA Guingamp 0:2 (0:2)

Girona FC - UD Las Palmas 6:0 (1:0)
Branky: 25. Stuani (pen.), 57. Olunga, 64. García, 70. Olunga, 74. Portu, 79. Olunga

Real Madrid - Villarreal CF 0:1 (0:0)